Co ważniejsze przy wyborze kompa Proc czy RAM

Witam

Coraz częściej widzę info,że proc wykorzystany w 100%. Co jest ważniejsze przy wyborze kompa Proc czy RAM. Komp jak w podpisie, raczej do gier go nie będę wykorzystywać Mam malo kasy, co kupić tanio, dobre i lepsze od obecnego.

Na twoim miejscu kupiłbym Procka 2 rdzeniowego jakiegoś i 2 GB ramu i komp będzie płynnie chodził przy wielu wątkach w tle :slight_smile:

Podaj budżet. Na pewno ktoś ci coś doradzi

1200zł wystarczy idziesz do sklepu i za ta cenę dostaniesz jak na twoje potrzeby dobrego kompa na użytek biurowy bo w tej chwili masz złom

W większości gotowce ze sklepów są warte tyle, co sprzęt, który obecnie posiada. Ewentualnie jeszcze mniej…

Można kupić coś dobrego za niewielką cenę? ok.1000-1500

Tak, za 1500zł można złożyć całkiem przyzwoity komputer multimedialny, na którym nawet pograsz w nowe gry, co prawda nie w najwyższych detalach ale myślę, że będziesz zadowolona. Z tym, że trzeba szerokim łukiem omijać Allegro i inne tego typu instytucje i złożyć sprzęt samemu.

Tylko trzeba mieć pojęcie. co kupić co do czego pasuje.

Co takie trudne nie jest. Ja swój pierwszy komputer składałem mając lat 11 i mając nikłe pojęcie o sprawie. Obeszło się bez żadnych problemów.

Ok, mam tu dla Ciebie ciekawy zestaw. Bardzo responsywny, tani, jednocześnie zużywa bardzo mało energii. Solidny multimedialny komputer, na którym będzie można nawet pograć. Oczywiście jeśli chodzi o gry nie będzie to demon szybkości ale śmiało pójdą nowe tytuły takie jak Crysis II. Może niekoniecznie w najwyższych rozdzielczościach ale chyba nie o to chodziło w tym zestawie. Istnieje możliwość dokupienia i zamontowania dodatkowej karty graficznej zasilacz jest do tego dostosowany. Propozycja jest lepszą alternatywą dla Core I3 od intela.

PSU - Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450 - 129zł

SSD - (system) - Dysk SSD Crucial M4 - 263 zł Dysk SSD znacząco wpłynie na szybkość działania systemu. Lepszy byłby nieco pojemniejszy SSD ale cena niestety będzie wyższa więc podaję jako opcję do przemyślenia - Dysk SSD Kingston V+200 SVP200S3/120G 375 zł

HDD - (dane)- Dysk Seagate Barracuda, 3.5’’, 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB - 280 zł

RAM - Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1866MHz DDR3 Non-ECC CL9) - 180 zł Bardzo ważna kwestia - pamięć musi być szybka aby w pełni wykorzystać możliwości APU (1866MHz). Przy tym tym punkcie nie wskazane są kombinacje z wolniejszą pamięcią.

Procesor 4 rdzenie - Procesor AMD APU A8 3870 3.0 GHz - 359 zł

Płyta - Płyta główna ASRock A75 Pro4-M - 254 zł

DVD RW - Lite-On iHAS124-04 - 68 zł

Razem 1533 zł

Jako, że składałem zgrabny komputer mini ATX warto również zaopatrzyć się w obudowę tego typu. Tutaj już według gustu i uznania, ja pokażę taką jaka na pewno jest odpowiednia i mnie się podoba. Sharkoon MS120 M-ATX GAMING CASE - 139 zł.

W przypadku zakupu nowego komputera warto brać tak szybką pamięć jaką tylko procesor jest w stanie obsłużyć ma to bardzo duże znaczenie w przypadku APU układu zaproponowanego powyżej. Kupując taki zestaw, lub podobny nowoczesny, odczujesz drastyczną różnicę w szybkości działania komputera. Do zestawu konieczny jest system w wersji 64 Bitowej.

Narazie mam system 32 bitowy. Coś mniejszego pod ten system możesz zaproponować/

wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420.html - tutaj sugeruję kontynuować.

Mnie do końca weekendu nie będzie na forum więc może ktoś inny Ci złoży w temacie podanym przez Areh. System x64 jest wskazany ze względu na te 8GB RAM, co jest teraz standardem ale nie konieczny. Nie warto się ograniczać jeśli chodzi o ilość pamięci ponieważ w tej chwili RAM jest bardzo tani. Może nie do końca wyjaśniłem sprawę, Twój 32 Bit system możesz zainstalować również na tym komputerze, który podałem powyżej (jeśli oczywiście jest to wersja BOX masz płytę instalacyjną) ale będzie po prostu dostępne 3,25 GB z zainstalowanej pamięci. Prędzej czy później i tak zmienisz system na nowy, a wtedy pozostała część pamięci stanie się po prostu dostępna. Ewentualna oszczędność na zakupie mniejszej ilości RAM będzie znikoma, komp będzie w pełni funkcjonalny, a system można wymienić w każdej chwili. Przynajmniej ja bym tak zrobił przy ograniczonych funduszach.

Mój zestaw możesz łatwo odchudzić finansowo rezygnując z “dysku” SSD :slight_smile: Wtedy na HDD wyznaczasz podczas instalacji systemu dwie partycje, systemową około 100 GB i resztę na magazyn.

Temat zaczynał się w “na luzie” potem bez informacji przeniesiono go tutaj. Dziękuję za propozycję proszę o przeniesienie.