Co wybrać 8800GTS czy 2x 8600GT?

Witam, kupuję sobie nową maszynkę, jednak grafa co w niej jest dla mnie nie wystarcza… Mam 1000zł i zastanawiam się co będzie wydajniejsze. Czy 2x GeForce 8600GT (256mb) (Gigabyte) w SLI czy pojedynczy 8800GTS (512mb) (asus).

Reszta kompa to:

Core Quad q6600, 4gb DDRII 800mhz, 400GB sata2, zasilacz 450w, płyta główna to gigabyte ga-n650sli-ds4l.

Proszę o szybką odpowiedź gdyż grafę będę jutro zamawiał… z góry dzięki ;]

Jakiej firmy zasilacz ?

8800GT Zotac będzie si =]

nowe 8800gts to kwota powyżej 1tyś zł, w tej kwocie wystarczy na 8800gt które będzie znacznie wydajniejsze od SLI kart których wymieniłeś.

płytę wybrałeś marną, jeżeli kupujesz komputer po nowym roku to się wstrzymaj na nowe płytki z nforce seria 7 lub celuj w

ASUS P5N32-E SLI nForce 680i

i będzie ok, zasilacz minimum Amacrox ax450-pnf a lepiej Bequiet/enermax 500W.

Maniak ,

Po co Ci 4GB RAM ? :stuck_out_tongue: 2GB wystarczą spokojnie (OCZ).Dołóż lepiej do karty.

Lepszym rozwiązaniem chyba by był procek Intel Core 2 Duo E6850.

Zasilacz weź jakiś Be quiet/Tagan/Chieftec/ 500W.

Płyta też niezadobra.

Może podasz nam ile masz na to kasy to Ci złożymy :slight_smile:

Komp jest i musi być ze sklepu bo na kartę kredytową go biore więc składak raczej odpada, poza tym mam tam znajomych którzy mi wymienili płytę głowną na tą z SLI, pierwotnie był gigabyte z p35 chipsetem, więc ta co jest zostaje, zasilacz to zobacze jaki będzie bo się dowiedziałem tylko jaka moc, poza tym grafe to 8800GTS asusa znalazłem za 1200zł jakoś się wyrobię, sądzę ze maszynkę w łapy dostanę w poniedziałek to podam szczegóły co do zasilacza itd.

Czemu nie może być składak ? :shock: Wystarczy np. w sklepie Komputronik, Vobis(?) Złożyć podzespoły, to oni ci go złożą i dowiozą do chaty jako jeden cały i fakturkę będziesz miał na całego kompa :slight_smile:

Proste że 88GTS

G92 ofc

Bierz jedną 8800gt/gts na G92, kupno SLI 8600GT nie ma sensu

co do płyty głównej to branie w obecnej chwili czegoś na nforce 680i to bezsens - nie obsługują quadów w 45nm i nie wiadomo co będzie z z dwurdzeniowymi penrynami ( w przyszłości może się przydać), jak koniecznie płyta z obsługą SLI to czekać na płyty nforce 780i. Jeśli komp musi być teraz brać płytę na X38 lub P35 np Asus P5E IX38 S775 (PCX/DDR2/GL) / Asus P5K Premium/Deluxe, z tańszych Foxconn P35A-S

co do “składaka” to nie ma problemu, wszystkie części dostaniesz na jednej fakturze i nie ma problemu z zapłatą a kompa możesz sobie samemu złożyć w domu :slight_smile:

Lol 450W zasilacz? nie rób jaj ja mam Core2Duo E6550, 3GB RAM DDRII 667Mhz, Radeon X1950PRo 512MB i amm 480W i koleś mi powiedział w firmie ze to i tak mało a Ty chcesz 8800GTS co ciągnie prawie 200W i procek 4 rdzeniowy na zasilaczu 450w? nie radze Ci będziesz mieć ognisko w kompie kup co najmniej 580W

Paulpolska , widze, że w kolejnym temacie robisz “bujną twórczość” :x

500w wystarczy, ale markowy

ty możesz mieć nawet 800w skoro masz tracera czy feel’a

:shock:

Jasne chyba Ty masz tracera weź no bez jaj 430w zasilacz na takiej karcie? gdyby to było 8600gt no ale nie w SLI to by ciągneło na luźie ale na 8800gts co ciągnie prądu wiecej niż wszystkie urządzenia w domu na raz “żart”. Mój kumpel ma podobna konfigurację i na zasilaniu 430W i to Corsair i hurczy mu jak nie wiem xd i właśnie dlatego zamierza go zmieniać. a Ty mi tu wkręcasz wała że mu kłamie? no co tam najwyżej będzie za 2 tygodnie szedł po nowy zasilacz. Moze i 500w starczy ale to chyba nie wiem jakiej firmy chyba cos typu Zalman który mu wyjdzie ponad 350 zł.

Poza tym skąd wiesz czy własnię autor nie wybrął coś typu tracer albo feel skoro nie podał ??:o:O:O: jasnowidzem ejstes gratuluje inteligencji

Oczywiście, że 8800GTS, to super karta.

sądząc po twojej “mądrej” wypowiedzi wybór zasilacza wg ciebie to jak najwięcej W za jak najniższą cene =D> rób tak dalej, to daleko zajdziesz

twojej komentować nie trzeba

Paulpolska , proszę nie odzywaj się jak nie masz o niczym zielonego pojęcia, markowy dobry zasilacz 450W pociągnie tego kompa bez problemu ( z mocną linią +12V )…