Co wybrać - ATI czy nVidię

Witam.

Mam pewną zagwostkę i dlatego proszę o radę. Chcę kupić laptopa, między innymi do gier. Znalazłem dwie prawie identyczne konfiguracje za jednym dużym wyjątkiem - różnią się kartą graficzną. W jednym jest ATI Mobility Radeon HD5870, a w drugim nVidia GTX285, obie karty po 1GB pamięci. Reszta (ta podstawowa) jest taka:

Intel Core i5-460 2 x 2,53 Ghz

15.6" HD 1920 x 1080

Pamiec RAM 8 GB DDR3 1066 Mhz.

Którą kartę byście wybrali (z tych dwóch - inne nie wchodzą w grę). Ceny obu laptopów są identyczne.

Z góry dziękuję za pomoc w dokonaniu wyboru.

Wedle tego zestawienia http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar … 174.0.html radeon jest trochę wydajniejszy

Witam. Kolego msnet :), jak ty chcesz lapka do gier to te kilka klockow musisz wywalić na laptopa by w miare dobrze pograć. A nie lepiej kupić konsolkę do gier dużo taniej wyniesie i nie trzeba onic sie martwic itp…

Zależy mi na mobilności, a przecież nie załaduję do plecaka telewizora.

Trochę lepsze osiągi przy tego typu testach nie muszą iść w parze z lepszą jakością karty (przez co rozumiem także dostarczane przez producenta oprogramowanie, czyli przede wszystkim sterowniki).

Jeżeli chodzi Ci o sterowniki to AMD udostępnia aktualizacje dużo częściej.

Wiem - mniej więcej co miesiąc. Ale czy są to lepsze sterowniki niż te, które daje dla swoich kart nVidia?