Co wybrać głośniki czy słuchawki?

Witam. Co było by lepszym wyborem. Głośniki Genius SW-2.1 1250 Gaming, czy słuchawki Sennheiser HD202. Słucham różnych rodzajów muzyki od electro po metal. Coś muszę wybrać bo stare słuchawki jak i głośniki wołają o pomstę do nieba. Będą podłączone do zintegrowanej karty dziwiękowej. Pomóżcie.

Ile kasy? :smiley: :smiley:

Tak do stówki. Te głośniki co podałem kosztują ponad 100zł ale mogę je mieć od znajomego za 70zł używane.

Moim zdaniem zdecydowanie głośniki, tym bardziej że Geniusy są chwalone http://www.google.pl/url?sa=t&source=we … 7A&cad=rja

To że coś jest chwalone to nie znaczy że jest dobre.

Moje zdanie: albo porządny wzmacniacz i porządne kolumny (duże) albo porządne słuchawki - żadne zestawy głośnikowe z malutkimi głośniczkami których pasmo przenoszenia zaczyna się dopiero od 30Hz lub wyżej (mam na myśli pasmo samych satelit bo subwoofer to tak naprawdę nie liczy się jeśli satelity nie oddają niskich częstotliwości poprawnie) nie dadzą ci dobrej jakości dźwięku.

To co zrobić gdy do wydania mam 100zł ?

zbierać dalej :wink:

za to electro na stos z Tobą! radze Ci słuchawki - po 1. wygodniejsze w użyciu(nikt nie krzyczy, że muzyka za głośna oraz można użyć do podłączenie do telefonu komórkowego jeśli kupisz z minijackiem lub z przejściówką na micro) a po 2 cena - dobre głośniki to cena około 300-400zł, słuchawki za 150-200 mają już na prawdę świetną klasę w porównaniu z głośnikami. więc jeśli oscylujesz w granicach 100zł wybierz słuchawki…

A te słuchawki to co są złe ?

Mam takie, polecam. W porównaniu do ceny to naprawdę nieźle grają. Używam ich od dwóch lat i jestem zadowolony.

Na potwierdzenie mojej ogólnej opinii o zestawach głośnikowych przytoczę parametry wspomnianego zestawu głośnikowego Genius SW-2.1 1250 Gaming (zaczerpnięte z http://www.sferapc.pl/genius-g%B3o%B6ni … 36992.html):

Jak widać o dźwiękach z zakresu od 120Hz do 220Hz to można przy tych głośniczkach zapomnieć bo albo nie są one oddawane wcale albo są oddawane ale nieprawidłowo.

Co do słuchawek Sennheiser HD202 to parametry teoretycznie mają niezłe (choć mogłyby mieć górną granicę pasma przenoszenia 20kHz lub 22kHz a nie tylko 18kHz) ale co do ich rzeczywistej jakości to się nie wypowiem bo nie miałem okazji mieć ich na uszach.

@scripter1- Namęczyłeś się a wynika z tego tylko jedno, chciałbyś kupić n.p. Punto a jeździć Lexusem. Chciałbym też zobaczyć stan słuchu słuchających pewnych rodzajów muzyki przez słuchawki w dłuższym okresie czasu. Poczytaj na ten temat, to już jest problem, rośnie pokolenie ludzi o słuchu delikatnie mówiąc przytępionym. Słuchawki tak ale dla rozsądnego użytkowania!.

xyzzyx , też się namęczyłeś pisząc kontrę do mojego postu ale zapomniałeś że słuchanie bardzo głośno na głośnikach i kolumnach niszczy słuch równie mono jak słuchanie bardzo głośno na słuchawkach.

Zapewne stan słuchu stałych bywalców koncertów i dyskotek jest w podobnie kiepskim stanie jak nierozsądnych użytkowników słuchawek.

Poza tym nikt nie przeprowadził jeszcze badań wpływu słuchania muzyki w bardzo słabej jakości na słuch ale domyślam się że to też go niszczy.

Ale nie jest to kącik porad medycznych więc wracając do meritum wspomniany zestaw głośnikowy ma bardzo kiepskie pasmo przenoszonych częstotliwości dźwięku i nie widziałem jeszcze zestawu który by miał dobre pasmo przenoszenia (jeśli taki istnieje to na pewno jest drogi i ciężko go znaleźć).

Jeśli się chce mieć głośniki dobrej jakości to już lepiej te 100zł wydać na jakiś wzmacniacz z kolumnami (choćby używany ale sprawny) lub na miniwieżę z wejściem aux i to podłączyć pod kompa.

Co do słuchawek to na rynku jest bardzo dużo słuchawek o dobrych parametrach i niektóre są w bardzo przystępnej cenie, wspomniane słuchawki Sennheiser HD202 mają całkiem niezłe parametry.

@kopek1942 -jako że pytanie było zadane przez ciebie ten link adresuję do ciebie http://www.wprost.pl/ar/89278/Sluchawki … ty/?I=1219 -zwróć uwagę na fragment o “Pokoleniu MP3”. Słuchawki douszne generują do uszu dźwięk od 7do 9 dB wyższy niż słuchawki nauszne. Jeżeli masz zamiar słuchać muzyki długo i głośno głośniki dobrze dobrane będą bezpieczniejsze. Słuchawki owszem ale tam gdzie inaczej się nie da. I najważniejsze: Twój słuch -Twój wybór.

To co napisał xyzzyx oczywiście jest prawdą. Z pewnością na codzień chodzisz ze słuchawkami w czy na uszach, więc żeby tak nie przez kilkanaście godzin dziennie absorbować słuch proponowałbym przynajmniej w domu, przy grach korzystać z głośników. A wracając do sedna sprawy, czyli głośników Geniusa, to uważam, że mógłbyś być z nich zadowolony pomijając fakt ciekawego, designu, ale też jakości dźwięku, bo jednak za tą cenę, są na prawdę bardzo dobre. Oczywiście, można dozbierać więcej kaski i kupić znacznie lepsze, ale jak nie chcesz czekać, to będzie to dobry wybór.

A swoją droga imo pytanie zupełnie bez sensu. Zależy kto czego potrzebuje. Żeby nie przeszkadzać innym to słuchawki… ale imprezy przy słuchawkach nie zrobisz :P…

Co mam kupić- rower czy samochód?? O.o

I odpowiedź- rower, bo za taką samą kasę kupisz lepszy rower niż samochód… no comment…