Co wybrać : Karte Telewizyjną czy Tuner TV

(Algeroth) #1

Witam.

Zastanawiam się ostatnio nad zamiarem kupna tunera bądź też karty telewizyjnej. Gotówka którą dysponuje to 150 zł.

Chodzi mi o jakość obrazu , dobrą rozdzielczość , możliwość uruchamiania bez włączonego komputera , no i żeby dało się nagrywać :wink:

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

(efazeti) #2

przecież tuner = karta telewizyjna :expressionless: (przynajmniej na moje oko)

chyba, że źle sprecyzowałeś pytanie

(Algeroth) #3

Tuner TV podłączany na USB ( + taka skrzyneczka jakaś ) i karta telewizyjna do przymocowania do karty graf. i do plyty glownej

(Jacek Jako) #4

tuner tv i karta tv to jednak chyba to samo tobie chodzi czy to urządzenie ma być zewnętrzne czy wewnętrzne

jeżeli ma się włączać bez kompa to to pytanie jest raczej zbędne , takiej możliwości karty wewnętrzne nie mają [przynajmniej ja o takiej nie słyszałem]

(rafi84tek) #5

Algeroth ,

z tego co wiem to nie da się zrobić tego co Ty chcesz, mam na myśli:

A to dlatego, że tuner musi mieć gdzie nagrywać obraz i dźwięk (czyli na HDD), a także coś musi sterować monitorem aby był obraz, no i oczywiście kartą dźwiękową.

Urządzenie spełniające Twoje kryteria nie będzie tunerem tylko urządzeniem multimedialnym, bo nie będzie wymagało ani komputera, ani systemu operacyjnego.

oto i ono: klik (ale bez opcji nagrywania).

A to czy tuner ma być wewnętrzny (podłączany do złącza PCI), czy zewnętrzny (zazwyczaj USB), to już zależy od Ciebie.

Pozdrawiam,

Rafał