Co wybrać: Laptopa czy Peceta?

Witam nie wiem co mam wziąść Laptopa czy peceta.Mam bardzo wielki dylemat więc prosze o pomoc.

Głosuje na pc bo jest tańszy i możesz w niego wpakować więcej części.

Oczywiście wszystko zależy od Ciebie

zalezy do czego ci potrzebny jest komputer. ja tam wole PC

Wybór laptopa ma sens, jeśli naprawdę potrzebujesz przenośnego kompa. Jeśli nie szkoda kasy.

I nic dodaj nic ująć. Po co Ci latop jeśli nie będziesz go przenoisł, ani nic w tym stylu, to tylko zbędny wydatek, za cenę przeciętnego laptopa, bedziesz miał naprawdę dobrego kompa

:smiley:

Komp ma mi służyć do grania,itp.

Tym bardziej polecam PC.Za tą samą cene kupisz 2 razy lepszego PC niż laptopa

A mógł by mi ktoś złożyć komputer tak do 2500zł?

Z monitorem czy bez? Jak bez, to proponuję taki zastawik:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 EE 3600+,

Płyta główna: Abit KN9(nForce4 Ultra),

RAM:Goodram, Corsair, Geil albo Kingston 2x1024MB 667Mhz,

grafika: Palit 7900GS 256MB GDDR3 Sonic,

Dysk: Seagate SATA-II 160GB 8MB cache seria 7200.10,

Nagrywarka: Pioneer 111D,

Zasilacz: Amacrox Warrior 450W,

Jakaś obudowa do 150zł.

Razem będzie około 2500zł.

A-Data 667 ~250 zł za 1 GB na morele.net, Goodramy 2x1 na AM2 mogą nie pracować, kingstonów nie polecam (zwykłe płytki drukowane), geile płaci się za radiatory (które często są zbędne, bo wcale nie pomagają w chłodzeniu) i pudełko.

Jeśli potrzebujesz komputera przenośnego to laptop. Jeśli komp ma stać na biurku to pecet.

Pecet lepszy zdecydowanie!!

Ja chce z monitorem przepraszam że nie napisałem :frowning:

Procek: AMD Athlon 64 3200+(AM2),

RAM:

Twardy Dysk: SATA-II Seagate 80 GB, 8MB cache, seria 7200.10,

Grafika: GeForce PCI-E 7600GS Galaxy DDR3 1,4ns Zalman 256 MB,

Nagrywarka: Pioneer 111D,

Zasilacz: Amacrox Warrior 400W,

Obudowa: jaką chcesz,

Monitor: 19" Benq FP91GP.

Ja tam wole PC w domu na nim gram itp. Choc też mam laptopa używam go gdy gdzieś jade

Nieda sie jakiegoś Radeona np.:X1600Pro,X1650Pro

Ile to ‘‘coś’’ na Ghz?

Spokojnie da sie złożyć z 200gb

Sorry że narzekam ale dysk 80gb to trochę mało, a monitor spokojnie mi 17’’ wystarczy.

Nie warto kupować 17" LCD. Jeśli chcesz koniecznie 17" to kup monitor CRT, za 420 zł. możesz mieć LG Flatron albo jakiegoś Samsunga.

Co do dysku, to jeśli 80GB to za mało, to ten 160GB co pisałem wcześniej lub Seagate SATA-II 250GB, 16MB cache, seria 7200.10.

Ten GeForce jest wydajniejszy, sprawia mniej kłopotów a cena ta sama.

2Ghz, a oznaczenie 3200 bierze się z tąd, że wydajność ma porównywalną z Pentiawką 3,2Ghz.

Aha, dzięki.

AA ostatnio zauważyłem że każdy kto prosi o zestaw otrzymuje zestawik z płytą główną Abit KN9 ultra albo coś takiego.

Jeszcze mam pytanie: Ta płyta główna to jakieś ‘‘cudo’’ że tak go każdym polecają?

Ma dobre wykonanie, dobre OC, jest na nForce4 Ultra a nie na niedopracowanej serii 5. No i jest tania.

Ja bym proponował PC … Ale to tylko zależy od gustu …kto co woli