Co wybrać : Win 2000 czy Xp

Jaki wybrac system do dość mocnego komputera:

Intel Pentium 4 530, 3 GHz, 800 FSB, 1MB cache (Prescott) LGA775

ASUS płyta gł. P5GD1, 915P, DualDDR400, SATA, RAID, GBLAN, ATX

Kingston 512MB 400MHz DDR Non-ECC CL3 (3-3-3) DIMM

Sapphire Radeon X600PRO 256MB DDR (128bit) PCI-E, TV&DVI, lite retail

Zastanwiam się czy 2000 czy Xp.

Co mi poradzicie …

Nowszą wersje 2000 czyli XP Profesional i nie ma się co zastanawiać.

Też tak sądzę. Oczywiście jeżeli trzeba wybierać spośród tych dwóch systemów :wink:

Jak dla mnie to tylko Windows XP. :smiley:

A jeśli Xp to :

* Pro

czy

* Home Edition

Pro

Hmm, widać, że twórca topicu dopiero zaczyna przygode z PC :wink: (no bo po co nam nazwa kodowa procka, albo moc zasilacza i inne takie info ? :wink: )

Ja osobiście polecam Windowsa XP. Od wczoraj mam dość świeżą dystrybucje - uaktualnioną już na starcie o SP2 i działa jak zwykle dobrze :slight_smile: … nie próbowałem jeszcze Windowsa 2003 … ciekawe jak się sprawuje…

Niestety muszę Cię Lukee rozczarowac, bo z komputerem to mam a może i dłużej do czynienia.

Od jakiś 3 - 4 lat siedze, na 2000 i teraz zastanawiam sie czy na nim pozostać, bo jest super nie zawodny, czy przejśc na Xp ( o którym słyszałem dużo złego, i sam miałem tez nie miłe wspomnienia , kilkaście zwiechów … )

Mi osobiście bardziej odpowiada XP Pro, jest dużo nowocześniejszy … odpowiedni do tego sprzętu, który jest obecnie dostępny, działa sprawniej, obsługuje nowsze technologie … i wydaje mi się, że wszystko to co będzie się pojawiało na rynku - sprzęt i oprogramowanie - będzie bardziej optymalizowane pod Windowsa XP niż 2000

Ja próbowałem. Właśnie z niego korzystam. Mało efektów wizualnych, ale bardzo dobry. Możesz sobie za darmolca przez pół roku mieć to cacko :slight_smile:

Raq ale ty mówisz o zwykłym czy serwer.

Bo serwera mam, ale zwykłego z kąd można ściagnąc tą wersję pół roczną.

Czy ona jest po polsku.

Oraz jak z działaniem gier, programów, czyli wszystkiego …

Jest tylko jedna Windows Serv 2003 i to ona jest dostępna przez 6 miesięcy za darmo. Nie ma żadnej zwykłej. :smiley:

Ja nie mam zwykłej. Mam server ale przeczytałem ten artykuł:

:arrow: http://www.infojama.pl/sections.php?op= … &artid=145

;);):wink:

Chodzi tylko o to ze Win Serv można skonfigurować odpowiednio aby działał podobnie jak Win xp. :smiley:

Ale czy po tej przeróbce wszystko dobre działa, wszystkie programy gdy, czy nie ma jakis problemów …

Czy ktos wie, czy ze strony http://windows2003.pl

mozna ściagnąc polską wersję…

Bo ja kiedyś ściagałem ale ale byłą to angielska - tylko nie pamiętam z kad …

Czy po tym pól rocznym korzystaniu za darmo mogę kupić licencję na niego.

Bo takie rozwiązanie przetestowanie jest fajnym sposobem.

Można dokładnie z tego adresu

:arrow: http://windows2003.pl/news.aspx?cat=M&id=384

Nie ma :smiley: Nawet GG działa bez zarzutu :slight_smile:

Ja bym Ci polecił windows XP professional sam takiego używał nie miłych przygód nie miałem chodzi super ładnie stabilnie i narazie nie mogę na niego narzekać a tym bardziej przychylać się do opinii że jest zły czy coś w tym stylu jak narazie jest GOOD 0X

Też go używam (mam dwa OS-y) :smiley:

Ale server jest edług mnie stabilniejszy :slight_smile:

Jak najbardziej Windows Xp Proffesional!