Co wybrać xp czy viste?

Hej jaki mam system wybrać na laptop Acer Aspire 6930g A o to parametry :

Intel® Core™2 Duo T5800 2x (2.0GHz),

16" WXGA (Blue Ray Disc Full HD, NVIDIA® GeForce® 9300M GS 256MB,)

3GB RAM,

320GB HDD,

DVD-SM DL,

WLAN(N2),

Bluetooth,

kamera 0.3Mpix,

FingerPrint

Jak sądzicie???

Vista :wink:

Kolego XP to już przeżytek :razz: choć w sumie i ten i ten będzie dla Ciebie dobry bo XP obsłuży te 3 GB ramu :slight_smile:

A może tak poczekać ten miesiąc i kupić win7 :stuck_out_tongue: (prawie jak XP i Vista w jednym)

7 powinno stabilnie chodzić na tym sprzęcie

ewentualnie można kupić Vistę z możliwością upgrade’u do Win 7 :))

ja używam już 2 rok Vistę Home Basic i jestem zadowolony a mam sprzęt dużo gorszy… co do 7 to jest to zabieg marketingowy. Rozgłoszono o jakiejś rewolucji którą przyniesie ze sobą 7 o niezawodności itd… a pamiętacie co mówiono o XP i Vista? dokładnie to samo.Miałem 7 ale tylko 2 dni ze względu na brak sterowników do karty dźwiękowej. Z tego co zauważyłem część pomysłów żywcem z Linuksa skopiowana, sam system dosyć stabilny ale też nie widzę większych zmian w porównaniu z Vistą z dodatkiem SP2. Wybierz Vistę nie przepłacaj za 7 bo to też Vista w innym opakowaniu.

Tylko pytanie - czy znajdzie sterowniki do tego sprzętu pod XP. Bo z tym bardzo często są problemy.

Jeżeli Cię stać. Tylko po co zwykłemu userowi wersja Ultimate? Wykorzystasz wszystkie dodatkowe możliwości które ta wersja oferuje? Moim zdaniem wystarczy Home Premium.

7 :wink:

“Jeżeli Cię stać. Tylko po co zwykłemu userowi wersja Ultimate? Wykorzystasz wszystkie dodatkowe możliwości które ta wersja oferuje? Moim zdaniem wystarczy Home Premium.” zgadzam się po co płacić za coś z czego się nie korzysta? jestem zwykłym użytkownikiem i Home Basic w zupełności mi wystarczy.

Bierz Vistę Home Premium - sam mam i jest ok. :spoko:

jeszcze sie pytasz ?:d

ja bym ci polecił win7

choć niektórzy porównują Win7 z Vistą sp2, (nie wiem nie miałem Visty)…

ale chyba raczej warto kupić 7, cena wcale nie jest aż tak wyższa od Visty więc może warto…

XP - mało zajmuje na dysku, jest szybki, stablilny, opracowano dużo tweaków dla niego.

Vista - zajmuje o wiele więcej GB na dysku, wolniejsza, mniejsza ilość tweaków, lecz gdy się ją podrasuje (vLite, tweaki itp) to chodzi nawet nawet - i wsparcie dla Visty, dla XP wychodzą tylko krytyczne poprawki.

7-demka - najnowsze dziecko Microsoftu - może i dla niektórych dobre, ale zraziłem się problemami z neostradą (gdzie to cudowne dopasowywanie sterów, w XP i Vista od razu po instalce miałem, w 7-demce tego nie było ;/), mitami o szybkim chodzeniu na słabym sprzęcie, sterami (dziwne, ale ja nie miałem ani jednego sterownika, nic mi nie wykrywał nawet pod “popularnymi” urządzeniami), oprócz WordPada, Painta i Kalkulatora jakiegoś wielkiego WOW! nie miałem (ale ten paint to mnie zatkał, chociaż i tak korzystam z Office 2007, Gimpa a Kalkulator z XP spełnia moje wymagania :wink: )

Reasumując - zależy co chcesz, sprawdzonego i ultraszybkiego OS - XP, lubisz się bawić z Vistą czy chcesz być na czasie i mieć 7-demkę.

Pewnie bedziecie się śmiać z mojego “ultraszybkiego OS” ale szybszego od niego (te, co jakieś wsparcie mają i drivery bez problemu są) nie znam. Jeszcze po tuningu całkiem.

Jest :slight_smile: Linux na pewno jest szybszy ale Tobie na pewno chodzi, że nie ma szybszego Windowsa i pewnie masz rację ale to zależy, szczególnie w przypadku Windows, głównie od sprzętu i konfiguracji systemu :slight_smile:

Ja natomiast polecam na ten sprzęt Vistę najlepiej jakaś wersja Home, na Ultimate nie ma sensu tracić pieniędzy a najlepiej poczekaj na Windows 7 albo zainstaluj sobie Windows 7 RC lub jakiegoś Linuksa, jeśli potrzebujesz jakiegoś systemu :slight_smile:

Pozdrawiam!

Tak, właśnie o to mi chodziło, że najszybszym z Windowsów (od XP w górę)