Co wymienić aby ET:QW się nie cięło?

Cześć.

Ostatnio dostałem grę Enemy Territory: Quake Wars. Bardzo mi się spodobała, lecz w “ostrych” sytuacjach się tnie :frowning:

Gram na najniższych detalach z rozdziałką 800x600.

Co mogę wymienić w kompie aby gra mi się nie cięła? I żeby inne gry, typu NFS PS też się nie cięły.

Mój config:

Płyta główna: Abit IC7-G

Procesor: Intel Celeron 2.6Ghz

Karta Graficzna: nVidia GeForce FX5200

Zasilacz: 350w (jakieś warszawskiej firmy xD)

RAM: 1GB Kingston 400mhz (pisze mi, że 133mhz :confused: Mam kości 256,256 i 512 mb a czytałem, że na tej płycie kości muszą być takie same. Czy to prawda?)

Dysk twardy: Seagate 80GB

Myślałem, żeby kupić grafę GF7300GT DDR3 Palita (jest w sklepie obok mojego domu, mogę kupić :D). Czy to coś pomoże? Czy będę musiał kupić nowy procek? (Myślałem nad P4 3Ghz, znalazłem na allegro za 220zł)

Nie piszcie tylko o zmianie kompa, nie mam kasy na niego :smiley:

Z góry thx.

Myślę że jak wymienisz grafę na tego palita 7300GT to powinno wystarczyć, ta gra nie ma dużych wymagań, 1GB ramu i procek 2.6GHz powinny spokojnie wystarczyć.

A do pro-streeta to jeszcze musisz procka wymienić, bo na tym będzie pewnie przycinał.

Z tym że jak wkleisz do tego co tam masz ten grzejnik z pustymi MHz p4 to Ci wydajności nic nie podniesie, tylko stracisz kasę…

Kupiłem we lwowie pro streeta i jak właczyłem na najniższych detalach i rozdziałce, to jak cięło! Boże, ledwo do zakrętu dojechałem :smiley:

A jakbym grafę 7300GT kupił, to na jakich detalach i rozdziałce bez zacinania grałbym w ET:QW?

I czy da radę zrobić coś z tym ramem :confused: Bo to nie jest przyjemne jak wiesz, że masz 400Mhz a działa jak 133Mhz :confused:

Mnie się cieło na lepszym sprzęcie dość porządnei ty masz mocno cienki zestaw. Dociągnij chociaż do “rozsądnych wymagań” podanych np na stronie gry-online czyli p4 3ghz a karta graficzna przynajmniej GF 5700. Na celeronie to i na 7600 GS będzie się ciąć chamsko wiem bo sam tak miałem :wink: przynajmniej jeśli chodziło o demo. Wczoraj kupiłem sobie pełną wersję żeby móc nacieszyć się grą na nowym kompie i jestem bardzo zadowolony nie licząc kiepskiego spolszczenia ale da się to zaakceptować :).

PS RAM podaje 133 ale to się mnoży razy 2 czyli chodzą ci jak DDR266. Może płyta główna nie obsługuje wyższej preędkości?

Płyta obsługuje 400Mhz.

Cytat z recenzji Abita IC7-G (mojej płyty g.) na pclab.pl:

“Podobnie jednak, jak to miało miejsce w przypadku Granite Bay, Canterwood jest chipsetem bardzo wybrednym, jeśli chodzi o dwukanałowe konfiguracje pamięci. Moduły DIMM muszą być instalowane na płycie parami (a nie np. 2 + 1). Oba muszą być tej samej pojemności (128, 256, 512 MB itp.). Oba muszą mieć tę samą ilość kości o tej samej pojemności (np. 128 Mbit, 256 Mbit itp.). Oba muszą być jednostronne lub dwustronne - nie zadziała zestaw składający się z jednego modułu DIMM jednostronnego, a drugiego - dwustronnego.”

Ja mam ramy właśnie 1+2 (1x512mb&2x256mb) dlatego pewnie działa jako 133 czy tam 266Mhz chociaż mam 400Mhz.