Co wymienić w pierwszej kolejności w PC

Z tego względu iż nie mam wystarczających środków na większą rozbudową planuję przeprowadzić ją stopniowo.

W zasadzie myślę tylko o wymianie proca i grafy. Który podzespół jest wąskim gardłem i wymienić go w pierwszej kolejności? Na razie mam do wydania jakieś 300-400zł

Podaj specyfikacje twojego kompa to wtedy pomyślimy.

Przecież ma w sygnaturze. Jak wymaga wydajności w grach to najpierw wymienić kartę graficzną.

Zdecydowanie zacznij od grafiki. Twoje 8600GT to właśnie wąskie gardło. Do 400zł rozejrzyj się za jakimś Radeonem HD4850 z 1GB pamięci. Twój monitor Samsung prawdopodobnie pracuje w rozdzielczości 1280x1024, więc spokojnie pograsz jeszcze w nowe tytuły gier na wysokich ustawieniach. Biorąc pod uwagę, że Twój WIndows 7 pożera pewnie około 1GB, to te 2 pozostałe GB spokojnie powinny wystarczyć prawie do wszystkiego, łącznie z nowymi grami. Procesor mógłby być lepszy, ale wciąż jest bardzo wydajny, dlatego jego wymianę pozostaw na koniec. Zacznij zdecydowanie od karty graficznej.

Pozdrawiam.

Płyta + Procesor,jakaś płyta pod AM2+/AM3 pod DDR2,procek jakiś Athlon II x2 250 ,do tego HD 4850/4670, masz koszt jakieś 700-750 zł i masz niezły sprzęcik.

jeżeli ma już Windows 7, to niech kupi kartę graficzną z obsługą DirectX 11,

do tego Tomawaw, patrząc na specyfikację Twojej płyty głównej,

możesz zamontować proces powiedzmy

AMD Phenom II X2 550 BOX (3.1GHz, Dual Core, 7MB[1+6], 80W, AM3)

  • dwurdzeniowy, nawet za 320zł można dostać, obsługuje zarówno DDR2

jak i DDR3, tylko musiałbyś wykonać upgrade BIOSu do wersji 7F7,

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … s3_10.html

co zaś się tyczy karty graficznej - na tej płycie głównej jest slot

PCI Express x16 (v1.0), więc co z tego, że zakupi kartę graficzną

demona prędkości, jak jego płyta główna tego w pełni nie obsłuży. :wink:

Koledzy, zapomnieliście zapytać do głównie czego jest wykorzystywany komputer.

Bo jeśli głównie do grania w najnowsze tytuły gier to faktycznie najpierw by trzeba było wymienić grafę ale jak do czegokolwiek innego to ja bym wymienił najpierw procesor i/lub dołożył ramu.

Wąskim gardłem jest procesor. Ten athlon to już wiekowa konstrukcja. Przy odpowiednim procku ta grafa jeszcze będzie dawać radę w większości gier. Po procesorze następną rzeczą do wymiany będzie płyta główna razem z ramem więc procesor należy w tej chwili dobrać tak by obsługiwał oba rodzaje pamięci, zarówno ddr2 jak i ddr3 i co jest dodatkowym utrudnieniem żeby był zgodny z tą płytą główną więc ten wcześniej polecony będzie najlepszym wyborem.

Dzięki za odzew :slight_smile:

Monitor działa na 1440x900 :slight_smile:

Komputer cóż, ma być wydajniejszy w grach, bo na chwile obecną FIFA10 (1280x800), PES 2010 (1440x900) tylko na średnich detalach mam w pełni płynną grę.

Natomiast w Dirt2 to ja ponad 30 PFS osiągam tylko na ustawieniach minimalnych.

Miałem taki sam sprzęt i w pierwszej kolejności zmieniłem grafikę na HD 4850 z dobrym chłodzeniem do OC. Skok wydajności był dosyć duży, ale procesor mocno ograniczał.

Rok później zmieniłem płytę główną z procesorem (obecnie mam Intela E5200 3,6GHz) i ponownie skok wydajności był bardzo duży.

Obecnie większość nowych gier chodzi na maksymalnych detalach i w 1920x1080.

Także polecam zmienić najpierw grafikę, ale na tym nie poprzestawać i w przyszłości zmienić także procesor. Płyta po aktualizacji BIOS’u obsługuje nowe procki, także nie trzeba jej będzie zmieniać.

Edit. 1440x900 to nawet trochę mniej pikseli niż 1280x1024.

Odświeżam temat, gdyż nie dokonałem od tamtego czasu żadnych modyfikacji. Dalej w grę wchodzi wymiana karty graficznej i proca.

Kartę wezmę raczej taką:

http://www.morele.net/karta-graficzna-g … 1gd-284122

Gorzej z procem, bo ogranicza mnie ta lista i tu prosiłbym Was, abyście pomogli coś najwydajniejszego dobrać, bo wielu tych proców już nie ma w sprzedaży niestety.

http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2434

Ile masz kasy na procka?

400zł na proca, ale może być i więcej generalnie, jak już będę go kupował to niech on będzie możliwie najlepszy do tej płyty.

Ten Phenom X4 955 chyba jest najlepszym jaki mogę wsadzić. Jest w dwóch wersjach: 95W i 125W. A moja płyta obsługuje tylko wersje 95W, której nie mogę nigdzie znaleźć.

W grę wchodzi też Phenom II, chyba nie muszę mieć 4 rdzeni, koniecznie, lepiej dwa a wydajniejsze, bo z tego co wiem Phenomy są wydajniejsze.

Choć trochę kusi ten Athlon II X4 640 i bądź tu mądry heh.

http://www.komputronik.pl/product/94435 … ition.html