Co wymienić?

Witam. Komputer mam już ponad 3 lata i jedyne co w nim wymieniłem to kartę graficzną, ponieważ “fabryczna” uległa awarii. Oprócz tego dokupiłem 2 GB pamięci RAM. Komputer jest OK, nie mam z nim problemów, ale ostatnio odczułem spadek jego wydajności m.i. grając w najnowszy niemiecki symulator autobusów - OMSI.

Czy możecie mi doradzić co najbardziej domaga się wymiany w moim sprzęcie?

Płyta główna: ASUSTek P5VD2-VM/SI

Procesor: Intel Core 2 Duo E4500 2x2.20 GHz

Pamięć RAM: 1x1GB Samsung, 1x2GB Kingston

Karta graficzna: ASUS EN9500 GT 512MB DDR2 (NVIDIA GeForce 9500 GT)

Dysk twardy: Hitachi HDT725025VLA38 SCSI 250GB SATA2

Zasilacz: In Win IP-P300L7-2 300W ATX PFC

System operacyjny: Windows Vista Home Premium 32bit

Zależy od Twoich funduszy wszystko kolego. Twoja płyta główna, bez obrazy ale wygląda na taką troszkę z marketu, możesz pomyśleć o kupnie nowej i nowym procesorze. Karta graficzna też królem wydajności nie jest, ale ja tutaj zmieniłbym jednak płytę główną i procesor. Tak jak wcześniej wspomniałem, napisz ile masz pieniędzy, a userzy coś na pewno doradzą.

Z pieniędzmi kłopotu nie będzie, uzbieram ile będzie potrzebne, ale żeby to nie przekraczało 1000 zł na jeden wydatek, zapomniałem dodać, że jest to obudowa w standardzie ATX (zestaw kupiony w Vobisie), więc zastanawiam się czy nie kupić nowej obudowy. Więc jaką płytę główną polecacie i procesor?

WITAJ- ja bym tak dał narazie,a potem mozesz jeszcze dokupic karte

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … Csid=55fd8 430zł brutto

http://www.esc.pl/product_info.php?prod … Csid=55fd8 Cena: 339zł brutto

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … Csid=55fd8 150zł brutto

Jeśli dobrze przeczytałem to Twoja karta graficzna jest pod AGP ?

Jeśli chodzi o płytę + procesor do 1000zł to proponuję:

Intel:

Intel Core i5-2400

Gigabyte GA-H55-UD3H

  • dochodzą ramy ddr3

AMD:

AMD Phenom II X4 955 Black Edition

MSI 890GXM-G65

  • ramy ddr3

Oczywiście to można dowolnie dobierać, bo można i do procesorów AMD dobrać płytę z DDR2 i nie będziesz miał problemu z kupnem nowej pamięci. Nie brałem pod uwagę karty graficznej.

Zasilacz nieodzowny przy nowej karcie,to jest jakiś niemarkowy 300W,a może być potrzebny nawet 500W w zależności od karty i to najlepiej z białej listy

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Jak to będzie nowy komp od podstaw to oczywiście, że wypadałoby zainwestować w porządny zasilacz o mocy przynajmniej 400W. Do 200zł świetna jest Integra 400, do 300zł znajdziesz już jakiegoś Seasonica lub coś modularnego od OCZ zaś za ok. 400zł masz np. Antec TruePower New 550 :slight_smile:

Jeśli chodzi o obudowę to jaką polecacie? Standard czy ATX? Bo słyszałem, że ATX znacznie zmniejsza możliwości dot. rozbudowy sprzętowej.

Moim zdaniem dobra, solidna obudowa za przystępną cenę to Cooler Master Elite 331, bardzo udany produkt, który polecam.

Jak dla mnie standard = ATX :slight_smile: I co co to za bzdury z ograniczaniem rozbudowy sprzętowej? Kto Ci takich bajek naopowiadał? :smiley:

Co zaś się tyczy naprawdę ciekawych i naprawdę praktycznych obudów, to rozejrzyj się za Gladiusem 800, Pilumem 400 oraz Fractal Design Define R3 :slight_smile:

@ TobiaszzsaiboT

Jako bardzo standardowa konstrukcja z pomysłami sprzed kilku lat (zasilacz montowany na górze!, brak aranżacji okablowania, słaba blacha, nie wchodzą wysokie coolery CPU i GPU) Elite 331 owszem, może być ale jak dla mnie autor szybko ją zmieni…Miałem z nią do czynienia kilka miesięcy po czym przesiadłem się na coś solidniejszego i znacznie praktyczniejszego (w sumie na przestrzeni kilku lat miałem kilka obudów: Elite -> Antec Solo -> Lancool K62 -> Fractal Design Define R2). Jeśli ktoś nie planuje jak np. ja zmieniać obudowę co pół roku, to lepiej niech od razu zainwestuje w coś naprawdę porządnego żeby potem nie pluł sobie w brodę, że jednak w obudowie CM Elite nie ma zbyt wielu praktycznych rozwiązań…

Przepraszam, chodziło mi o rozmiary obudowy, moja jest na pewno Mini Tower - taka stwarza małe możliwości rozbudowy sprzętowej - tak powiedzieli mi w Vobisie.