Co wymienić?

Witam. Otóż grając ostatnio w niektóre gry (max detali), stwierdziłem, że czegoś mi “brakuje”. FPSy czasami nie starczają, szczególnie gdy włączę zaawansowane efekty. Przy grze w Far Cry na max detalach działa płynnie, ale czasami znikają texturki… przypuszczam, że jest to spowodowane za małą ilością pamięci w karcie graficznej. Tutaj moje pytanie - co mi proponujecie wymienić? Mój PC: Pentium IV 2.8 HT, 1024 DDR (2x512 (dual) Kingston), Gigabyte GF 6600GT 128mb (agp), 128bit i najgorszy podzespół jaki mam to chyba płyta główna - Gigabyte GA-8IPE1000-G v4. Zmienić chciałbym płytę główną na taką, która ma wejśćie PCI-E oraz AGP, ponieważ jak na razie nie mam kasy na nową graf. Tutaj pojawiają się następne pytania: Po ile udało by mi się sprzedać płytę główną i procka? Teraz w zależności ile bym dostał pieniędzy za to, można by dokładniej powiedzieć jaką płytę główną i procka bym chciał kupić. Wiem, że to trudno będzie wam doradzić bez jakiejkolwiek wiedzy o moim stanie w portfelu ;). Tak więc prosiłbym o podanie jak najlepszych płyt głównych i procesorów dla mnie. Najlepiej jakbyście podali jak najtańsze (i dobre) i/lub te droższe. Tak jak już pisałęm wcześniej więcej powiem wam, jak się dowiem ile bym dostał za mojego procka i płytę. Z góry dzięki…

Jak chcesz mieć płyte z AGP i PCI-E to AsRock s939 DualSata2 cena ok 214 zł, i procesor AMD A64 3000+ Venice ok 250zł. Ceny sprawdz na allegro.

Nie przepadam zbytnio za Asrockiem. Jakaś inna propozycja?

Edit: Nie lepiej odrazu na AM2?

To poczytaj o tym modelu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=149147http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=186254

lub sprzedaj komputer i kup na AM2, czytaj tematy komputer za 3000 i 2000 zł.

na AM2 nie ma AGP…:]

McDracullo jest, tyle że zgadnij jaka płyta ma takie złącza ;] … AsRock, ale jak z wydajnością to nie wiem

Mozesz tez kupic 7600GT po AGP

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&scid=2439

.Procka wykrecic marnuje sie na 2.8.

ASROck Dula Sata coś tam cos tam :P?

Trzeba dodtakową przejściówke włożyć… a ona wtedy chyba zasłoni AGP :stuck_out_tongue:

Nie chodzi mi o innego Asrocka z AGP i AM2, ale nie ma chyba PCIE więc odpada.

Tobi możesz podac linka? :stuck_out_tongue: Coraz bardziej mnie ta firma zaskakuje (pomimo tego nie zmieniam stosunku). Chce poporstu zoabczyć co inzynierowie od ASRocka znów wsadzili i co za innowacje znowu wymyślili… :stuck_out_tongue:

http://www.asrock.com/product/AM2NF3-VSTA.htm

Kiepsko nF3 można by powiedzieć muzealny :stuck_out_tongue:

Może i muzealny ale nie znowu taki zły :stuck_out_tongue:

Z drugiej jednak strony idąc tropem panów z ASRock’a za kika miesięcy będziemy mieli AM2 (lub juz AM3) i nForce 2 :smiley: