Co wziąć? DDR czy DDR2?

(Netros) #1

Witam.

Chcę sobie kupić, w przyszłości, pamięć RAM (2048MB) i zastanawiam się czy DDR, czy DDR2. Wiem, że DDR2 jest tańsze i w końcu nie wiem... :-/ Mam płytę główną: GIGABYTE GA-8IPE1000-G i chcę wiedzieć jaka pamięć będzie pasowała. Bo nie wiem czy dokładać do tego co mam 1024, czy kupić 2048 DDR2.

(Mlajtner) #2

tylko i wyłącznie dołożyć

DDR2 ma inne gniazdo-do płyty przystosowanej

(Netros) #3

To dobrze, bo nie chciałem tego co mam wyrzucać. A myślałem, że DDR2 jest nowsze i lepsze...

(Maxymalia) #4

no bo DDR2 jest nowsze i lepsze

(Krzys92) #5

To zależy jaka! Twoja płyta główna nie obsługuje nowszych DDR2 więc kupuj zwykłe DDR

(freedom) #6

w dużym uogólnieniu można tak stwierdzić, jednak nie do końca jest to prawdą.

(Draakus) #7

Wdużym uogólnieniu można tak stwierdzić, jednak DDR2 jest szybsze od DDR jeśli ma wysoką częstotliwość pracy minimum 800 Mhz i niski czas dostępu szczegóły na benchmark.pl artykuł o platformie AMD AM2.

(Remikk70) #8

DDR2 mają czasy dostępu 4 albo i 5 zwykłe DDR nawet 2 za te samie pieniądze ??? Trzeba by zrobić teścik na tej samej płycie obslugującej oba rodzaje pamięci. Przymierzam sie do tego bo takową płytę posiadam.

(JNJN) #9

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

(Netros) #10

Witam ponownie.

Czy warto zmieniać płytę główną po to, żeby mieć DDR2?

Mam taki sprzęt:

Procesor: INTEL CELERON 2,8 GHz PRESCOT BOX, FSB 533

Płyta główna: wiecie jaka,

Dysk twardy: SEAGATE BARACUDA 7 120 GB 7200 obr, ATA

Karta grafiki: ATI RADEON 9550

I jaką wziąć płytę gł. żeby wszystko działało i niedrogo wyszło?

PS: I żeby z tą PG. zintegrowana była karta dźwiękowa i sieciowa!

I jeszcze jedno pytanie czym dokładnie różni się (i czy dużo) w wydajności DDR od DDR2. Wiem, że DDR pracuje na niższych częstotliwościach od DDR2 i ma większe zasilanie.

(Michal Kolatek) #11

Nie opłaca się, było by trzeba zmienić grafikę i proca, dla samego posiadania DDR2.

ddr2 wyższe timingi (co nie oznacza że są lepsze od ddr1 czesto pamieci ddr1 o cl 2 są szybsze od mocniej taktowanych ddr2 z cl5), taktowanie więcej pinów kontaktowych niższe zasilanie zwykle 1.8v

ddr2 taktowanie i timingi niższe, wyższe napięcie 2.5v, mniej pinów.

(Netros) #12

Czyli kupuję DDR. A czy do tej płyty głównej podszedłby procek Intel Core 2 Duo?

(Remix) #13

Witam!

NIE, tylko Pentium 4.

(piotrekplay) #14

nie :stuck_out_tongue: płyta ma socket 478 a C2D korzysta z socket 755 :slight_smile:

(Remix) #15

Witam!

Nie 755 tylko 775.

(Netros) #16

Acha.