Co wziąć? DDR czy DDR2?

Witam.

Chcę sobie kupić, w przyszłości, pamięć RAM (2048MB) i zastanawiam się czy DDR, czy DDR2. Wiem, że DDR2 jest tańsze i w końcu nie wiem… :-/ Mam płytę główną: GIGABYTE GA-8IPE1000-G i chcę wiedzieć jaka pamięć będzie pasowała. Bo nie wiem czy dokładać do tego co mam 1024, czy kupić 2048 DDR2.

tylko i wyłącznie dołożyć

DDR2 ma inne gniazdo-do płyty przystosowanej

To dobrze, bo nie chciałem tego co mam wyrzucać. A myślałem, że DDR2 jest nowsze i lepsze…

no bo DDR2 jest nowsze i lepsze

To zależy jaka! Twoja płyta główna nie obsługuje nowszych DDR2 więc kupuj zwykłe DDR

w dużym uogólnieniu można tak stwierdzić, jednak nie do końca jest to prawdą.

Wdużym uogólnieniu można tak stwierdzić, jednak DDR2 jest szybsze od DDR jeśli ma wysoką częstotliwość pracy minimum 800 Mhz i niski czas dostępu szczegóły na benchmark.pl artykuł o platformie AMD AM2.

DDR2 mają czasy dostępu 4 albo i 5 zwykłe DDR nawet 2 za te samie pieniądze ??? Trzeba by zrobić teścik na tej samej płycie obslugującej oba rodzaje pamięci. Przymierzam sie do tego bo takową płytę posiadam.

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Witam ponownie.

Czy warto zmieniać płytę główną po to, żeby mieć DDR2?

Mam taki sprzęt:

Procesor: INTEL CELERON 2,8 GHz PRESCOT BOX, FSB 533

Płyta główna: wiecie jaka,

Dysk twardy: SEAGATE BARACUDA 7 120 GB 7200 obr, ATA

Karta grafiki: ATI RADEON 9550

I jaką wziąć płytę gł. żeby wszystko działało i niedrogo wyszło?

PS: I żeby z tą PG. zintegrowana była karta dźwiękowa i sieciowa!

I jeszcze jedno pytanie czym dokładnie różni się (i czy dużo) w wydajności DDR od DDR2. Wiem, że DDR pracuje na niższych częstotliwościach od DDR2 i ma większe zasilanie.

Nie opłaca się, było by trzeba zmienić grafikę i proca, dla samego posiadania DDR2.

ddr2 wyższe timingi (co nie oznacza że są lepsze od ddr1 czesto pamieci ddr1 o cl 2 są szybsze od mocniej taktowanych ddr2 z cl5), taktowanie więcej pinów kontaktowych niższe zasilanie zwykle 1.8v

ddr2 taktowanie i timingi niższe, wyższe napięcie 2.5v, mniej pinów.

Czyli kupuję DDR. A czy do tej płyty głównej podszedłby procek Intel Core 2 Duo?

Witam!

NIE, tylko Pentium 4.

nie :stuck_out_tongue: płyta ma socket 478 a C2D korzysta z socket 755 :slight_smile:

Witam!

Nie 755 tylko 775.

Acha.