Co z Beenhakkerem?

Mam nadzieję, że Leo zostanie…Nie wiem jak Polska może funkcjonować…Bez Beenhakkera. W końcu on pierwszy wprowadził Polskę do EURO…

Ale na EURO zwerbował patałachów a nie piłkarzy…

To kogo powinien powołać? :slight_smile: Może podsunąłbyś swoją “11” marzeń Reprezentacji Polski? (Z byłych i obecnych piłkarzy) moja to chyba hmm…Jan Tomaszewski - Paweł Janas - Zygmunt Kalinowski - Marek Dziuba - Michał Żewłakow (obrona) - Janusz Kupcewicz - Kazimierz Deyna - Roger Guerreiro - Mirosław Szymkowiak (pomoc) - Włodzimierz Smolarek - Zbigniew Boniek (atak)

Po co ci byli zawodnicy ? To jest przeszłośc.

Z obecnej repry nadaje sie Boruc, Roger, Ebi, Lewa, dalej nie pamietam,

tylko ci mi do głowy przyszli.

Alden , Roger zagrał tylko w 5 meczach i Ty już go wstawiasz do jedenastki marzeń? Tez coś… :?

Poza tym tak dla ścisłości jak już podajesz jedenastkę marzeń to Boniek częściej grał na pomocy, a w ataku niezastąpiony był Lubański.

A z obecnych reprezentantów to tylko Boruc, Bronowicki, Błaszczykowski, Roger (o ile dalej będzie w formie), Lewandowski, Dudka i ewentualnie Smolarek jak popracuje nad formą bo obecnie jej nie ma. Szkoda, że Sobolewski odszedł.

Nie mamy napastników. Nie mamy typowego egzekutora. Np. co z Ebiego za napastnik jak strzela 5-6 bramek w klubie w sezonie? To samo Żurawski, Saganowski i reszta. Kompletny brak napastników.

W Legii pojawiły się młode talenty jak Rybus, Borysiuk czy Majkowski. I z powodzeniem wygryźli ze składu “starych” legionistów. I co na to szefostwo Legii? Chcą wypożyczyć swoich najlepszych wiosną graczy do Znicza Pruszków, żeby się ograli. I to jest błąd, bo powinni doświadczenie zdobywać w Ekstraklasie. Ogólnie boimy się stawiać na młodzież. Dlaczego Wisła nie stawia na Kokoszkę czy Małeckiego? Nie dziwię się, że Adam Kokoszka odfrunie z Krakowa do Torino bo tam może mieć większe szanse na grę, jak i rozwój. Tam się nie boją stawiac na młodzież.

I u nas miano “młodego i utalentowanego” noszą piłkarze nawet 26-letni. Młody i utalentowany to piłkarz jest do 21 roku życia. Potem albo się rozwija albo niestety o karierze na najwyższym poziomie może zapomnieć.

Podsumowując z czego Beenhakker ma brać te talenty jak one są przez niekompetentnych trenerów klubowych roztrwaniane? :?

Leo niech zostanie tylko niech wymieni na młodych piłkarzy a nie emerytów trzyma.

Ze starszych to powinien Boruc i Jeleń zostać, reszta do domu… i szukać nowych piłkarzy bo cały czas gramy tymi samymi nieudacznikami…

I to jest problem, na EURO 2008 byli zawodnicy pamiętający mundial Korei i w Japonii: Bąk, Żewłakow, Krzynówek i Żurawski, a od nich często (nie mówię, że zawsze) jest zależna gra zespołu, a tak być nie może - zespół musi nauczyć się grać bez swojego lidera. Doskonały przykład to Arsenal Londyn. Po odejściu Henry’ego wydawało się że już Arsenal nie będzie grał jak dawniej itd. A tu taka niespodzianka: Arsenal znakomicie sobie poradził bez Henry’ego, tak samo Chelsea bez Jose Mourinho.

Ani Henry nie był liderem w Arsenalu ani Mourinho nie był liderem w Chelsea.

W Arsenalu liderem był Vieira a teraz jest Fabregas natomiast w Chelsea liderami są Terry i Lampard, choć obecnie może i bardziej Ballack. To nie podlega dyskusji.

BTW:

W ogóle temat bezsensowny, wiadomo, że każdy ma tam swoje jakieś zdanie na temat Beenhakkera i reprezentantów Polski. Główny wątek tematu jednak pomału zbacza z toru. Od tego typu dyskusji jest temat Piłka nożna lub Mistrzostwa Europy. Proponuje moderatorom zamknąć temat. :slight_smile:

Mam nadzieję że Leo zostanie ! W koncu po nie udanym turnieju nie można go skreślaĆ !

NestoR: Owszem nie można…Ale PZPN tak nie myśli, tak samo było z Janasem 2 lata temu. Ja jednak myślę, że Leo zostanie a jeśli następca to tylko człowiek z zza granicy nie uwikłany w lewe afery (coś mi mówi że do takiej należeć bd sprawa z Latą).

sam trener to malo

najpierw trzeba zrobic porzadek z domem publicznym zwanym PZPN, mialo byc wyczyszczenie, solidne kary za przekrety i kupowanie meczy a co jest ? dalej ta sama stara banda cwaniaczkow, ktorych interesuje tylko stan bankowego konta zamiast stan polskiej pilki noznej

I tu tkwi największy problem…Polacy tak wszystko zapożyczają z zachodu a jakoś nie mogą zapożyczyć np. metod rządzenia w FA Premier League czy w Bundeslidze. Beenhakker co najwyżej może wyprowadzić z bagna polskich piłkarzy, ale nie polską piłkę. Szczerze to chętnie bym widział Leo jako prezesa PZPN – jest obcokrajowcem nieuwikłanym w konflikty ani lewe cwane interesy

A skąd Ty to możesz wiedzieć? Ja zawsze myślałem, że np Wdowczyk jest czysty. A tu proszę.

Bo i tak większość naszych kochanych panów z PZPN jest uwikłana w lewe interesy. Głupotami się zajmują a burdel z karaniem żółtymi kartkami jak był tak i jest pomimo obietnic Engela, że coś z tym zrobi. Wdowczyk też taki czysty jak sie wydaje może nie być…

Oj chłopie widze, że sie nie zrozumieliśmy. Napisałem o Wdowczyku jako przykład, że myślałem, że on jest czysty, a okazało się, że brał łapówki jak szło.

Engel to dla mnie jedno wielkie nic, guzik sie zna na piłce, co pokazuje w studiu często, tak samo Kolator i szanowny pan Listkiewicz. Az mnie krew zalewa :evil:

Engel to pseudotrener, dobrze że TVP nie emitowała ME, tylko Polsat - tam pracują porządni eksperci, a nie jak w TVP Engel i Gmoch. Poza tym w programie “Gol” który kiedyś oglądałem było ewidentnie pokazane, że w Polsce jest burdel z żółtymi kartkami. http://www.youtube.com/watch?v=dnuJgAv2A8U — można zmienić na “Co zrobił PZPN, co zrobił PZPN, co PZPN nam zrobił, czy nie jest im wstyd”

Leo zostanie, chyba, że znajdą lepszego…

Lepszego? Kogo? Leo Beenhakker to przecież były asystent m.in. Rinusa Michelsa twórcy tzw. futbolu totalnego, (futbol totalny polega na maksymalnym wykorzystaniu graczy, bez wyraźnego podziału na role i szybkim przemieszczeniu się pod pole karne). Michels przecież wygrał m.in. EURO 1988, jest 2 krotnym wicemistrzem świata, trener stulecia w 1999 a swego czasu kadrę z Beenhakkerem prowadził. Beenhakker to człowiek z nazwiskiem. No chyba, że Guus Hiddink albo Johan Cruyff :slight_smile: