Co z tą Polską?

(Harry666) #1

co sadzicie o naszym kraju , i w zeczy samej o politykach ... :smiley:

co was dreczy czego macie dosc , i co lubicie :smiley:

pozdrawiam 8) prosze o wasze wypowiedzi :stuck_out_tongue:

(Golden Finger) #2

Kraj jest piękny, w przeciwieństwie do polityków :stuck_out_tongue:

:okulary:

(Chees) #3

Bzdetnych afer,podwyzek cen :?

położenie,klimat :wink:

(Qbek50) #4

złodziejstwa, bandytyzmu i dużego bezrobocia :?

(Magik) #5

Co lubię ??

Kraj ten ogólnie - to naprawdę piękny kraj.

Czego mam dość ??

Niekompetencji urzędników i polityków, kolesiostwa na górze, bzdurnych przepisów utrudniających życie obywatelowi, marnowania pieniędzy z budżetu, niegospodarności.

Czego się boję ??

Tego roku - to rok wyborczy, więc różne bzdurne i nielogiczne pomysły będą podchwytywane przez polityków, jeśli tylko będą miały szansę na spodobanie się chociaż części społeczeństwa. Najczęściej kończy się to ustawami robionymi naprędce i bałaganem, z którym później trzeba walczyć.

Na co liczę ??

Że wreszcie doczekam się informatyzacji urzędów państwowych - że będę mógł wysłać PIT internetem, a nie biegać po urzędach, że rachunek wbijany do komputera przez panienkę na poczcie będzie od razu widniał na moim rachunku w odpowiedniej instytucji, a nie będzie czekał tydzień albo dwa, aż poczta prześle potwierdzenie zapłaty na papierku itp.

(dżasny) #6

Kraj - Fajnie by było jakby bylo mnniejsze bezrobocie (np. 4-5%) a co do polityków, to chcialbym przytoczyc powiedzenie które niedawno usłyszalemw Telepudle - Gdyby politycy zaczeli sie troszczyć o nas a nie o siebie, to nie byli by politykami! Dziekuje!

(system) #7

Bananowa republika z pawianami na Wiejskiej!

(system) #8

No nie mów, że nie podoba Ci się posłanka Beger ze swoimi ku*wikami w oczach :wink:

(Canaletto) #9

Pani Beger rok temu zdała maturę, więc odczepcie się od niej.

(system) #10

Tylko pytanie, czy jej matura jest tyle warta co dyplom magistra Kwaśniewskiego?

(lazikar) #11

A teraz chciała na Prawo. :hahaha: :hahaha:

(Magik) #12

I to zapewne świadczy o jej mądrości i wysokim wykształceniu :x

Między innymi o tym pisałem, wspominając o niekompetentnych politykach. Jak jedną z osób, które mają decydować o tym kraju, może być ktoś, kto nie ma choćby średniego wykształcenia i elementarnego pojęcia o gospodarce i polityce.

Tak właściwie to polityka to zawód, i to trudny zawód, i wielu z tych naszych "polityków" wogóle nie zasługuje na to miano.

Do wyborów powinni startować (i być dopuszczeni) wyłącznie ci, którzy legitymują się wykształceniem w tym kierunku (ekonomia, prawo, nauki polityczne itp. - dziedzin jest jeszcze wiele).

(Minio Dp) #13

Duże bezrobocie i brak perspektyw dla młodzieży i nietylko

Afer skorumpowanych polityków

Ja lubie naszych kibiców bo są wspaniali. Podziwiam także nasz kraj (społeczeństwo) za to, że potrafi się zmobilizować w trudnych chwilach i coś zdziałać :wink:

(dżasny) #14

Skoro pisała niedawno mature to w jaki sposób jest politykiem. To znaczy że szary kowalski powinien być ministrem spraw zewnetrznych, wewnetrznych, podziemnych, naziemnych, nadziemnych..... :smiley:

(Damian) #15

Lepiej było zapytać co się nam podoba,bo o wiele mniej by było pisania :?

W pierwszej kolejności stawiam na bezrobocie.

(system) #16

:x

(Damian) #17

Kerimusie... Nie wyrywaj zdań z kontekstu :?

Wszyscy wiedzą o co mi chodziło :stuck_out_tongue:

(Magik) #18

Wiemy, wiemy :slight_smile:

Aczkolwiek zastosowałeś skrót myślowy, który dał efekty zgoła ironiczne i niezamierzone. :stuck_out_tongue:

(system) #19

Ale tak to można było zrozumieć, aczkolwiek wiem co miałeś na myśli! :wink:

(Canaletto) #20

jedne z najlepszych rzeczy w polsce są obrady sejmu, jak ktoś wytrwale ogląda może w nagrodę zobaczyc widok posła z kanapką przy mownicy, straż marszałkowką wynoszącą pana Janowskiego lub też okupację mównicy oraz wiadomość że posłowi "nie pierwszy raz stanął"...normalnie ubaw miałem jak to oglądałem... :smiley: