Co z ta Polską ;/

Witka :slight_smile:

Czytam dziś tematy na onet.pl klik i klik.

I zastanawiajace jest co sie w tym naszym kraju dzieje :expressionless: W rzadzie istne manipulacje i brak wspólnego jezyka; służba zdrowia leży juz od kilku lat; mega przestepczość na kazdym kroku, zaczynajac od samej gory itd. normalnie odniekciewa sie :expressionless:

Ciekawy byl jeden z komentarzy “Polska dąży do XIXw.”

Dorzuce ankiete, moze jakas ciekawa dyskusja sie wywiąże :slight_smile:

Niestety narazie nie widze polityka, który mógłby coś zmienić w naszym kraju… :? Tak to wygląda jak każdy dba o swoją … :\ Brakuje porozumienia polityków, zamiast dążyć do wspólnego dobra to oni wolą “walczyć” ze swobą nawzajem a przy okazji “nakraść” (tak, nie bójmy się tego słowa) ile się da. Mówi się oficialnie, że jest lepiej, ja jakoś tego nie dostrzegam… Może jestem zbyt młody na racionalne spojrzenie na obraz naszego kraju, albo po prostu za dużo “zła” widziałem… :roll:

Coraz częściej zastanawiam się nad tym, żeby zaciągnąć “chwilówke” i wyjechać… np. do Czech… :x

Przedewszystkim potrzebni są tacy ludzie, którzy nie nachapają się jedynie dla siebie, tylko pomogą obywatelom podnieść ich standart życia, ale jak narazie takich ludzi na horyzoncie nie widzę, ponadto konieczne jest przeprowadzenie dużych reform i to w każdej dziedzinie.

Jedna sprawa jest chyba najważniejsza: trzeba być konsekwentnym i zdecydowanym w tym co się robi, bo jak się np. raz popuści takiemu pedofilowi to będzie to robił dalej, bo ktoś go tylko straszył ustnie a nic nie zrobił i on uważa, że może robić to dalej.

Złączono Posta : 07.08.2006 (Pon) 11:50

coś więcej? Jak narazie to ja widzę wzrastającą inflację, bo niedawnej suszy :frowning:

ja chyba też

Ponoć się bum ekonomiczny szykuje. Ale ja i tak po szkole wyjeżdżam, bo tu chyba lepiej nie będzie… :frowning:

Dzieje się wiele rzeczy. Np:

  • Każdy każdemu dogryza.

  • Marna służba zdrowia

  • Brak porozumienia

  • Nie wiadomo po co zmiany stanowisk

Jak na razie to są same negatywne głosy :x

I niestety tak właśnie jest :expressionless:

Taaa… Połowa młodych ludzi w Polsce wyjedzie za granicę i tyle będzie z tej złej sytuacji w polsce :roll:

Podobno mają coś zrobić żeby tak nie było ale prawdę mówiąc wątpię w to…

Ogólnie to w tym kraju jest bardzo zły stan. I wątpię aby w najbliższych tygodniach to się poprawiło…

ja sie dołańczam do was i też mam zamiar wyjechać z tąd jak najdalej się da :expressionless:

bo z tego kraju to nic dobrego niebędzie :?

jedyne co w polsce jest dobre to vortal DobreProgramu :smiley:

A to dziwne, że wyjezdzają/chcą wyjechać ? Brak pracy, brak możliwości otwarcia biznesu mimo dużej ambicji, rosnące podatki, czasami bardzo trudne warunki do życia, złe płace, niski standart życia, “głupie” przepisy, brak możliwości realizowania swoich celów/marzeń…

Jak Polski Rząd czegoś nie zrobi z tym, to nie wróżę Polsce przyszłości… :?

Myślę, że zrobi.

Tylko dopóki to zrobi to większość wyjedzie…

syfiosz jakoś wczoraj w TV słyszałem, że w Polsce jest praca dla fachowców, ale nie ma ich na tym terenie gdzie ta praca jest, a np. 300 km dalej są tacy specjaliści, no ale się nie dziwię jak wolą wyjechać za granicę, gdzie jest inna służba zdrowia chociażby, czasem większe pieniądze.

mówisz o tygodniach? Tu trzeba mówić o miesiącach,ale jak narazie to od wybory nowego prezydenta i wyborów parlamentarnych za wiele się nie zmieniło(a kilka miesięcy minęło).

Przypominam, że forum jest apolityczne :stuck_out_tongue:

Od 1990 roku każdy rząd w naszym państwie jest coraz gorszy, a od AWSu do Kaczyńskich to już jest dno. Właściwie stajemy się pośmiewiskiem UE.

Raczej nie widze szans na zmiany w tym układzie jaki jest. Nasze narodowe kaczuszki ciągle szukają, w większości wyimaginowanych, afer i układów a nie zajmują się najpotrzebniejszymi rzeczami dla państwa. Człowiek o poglądach neonazistowskich jest ministrem edukacji. Już nie wspomne o wicepremierze bez matury. Takie coś to chyba tylko w Polsce jest możliwe.

Ja też myśle o wyjeździe za granice po zakończeniu nauki, bo w tym kraju przyszłości dla siebie nie widze.

rebusju4.jpg

Od jakiegoś czasu w niezależnych programach ekonomicznych mówi się o wzroście gospodarczym w Polsce, więc wszystko idzie ku lepszemu. Przestępczość też spada - np. kradzieże aut spadły o coś koło 20% względem zeszłego roku. W najorszym stanie jest chyba służba zdrowia - nic dziwnego skoro PiSiory od początku kadencji oprócz ustanowienia kretyńskiego becikowego, kłócą się o władzę i stanowiska. Wzrost gospodarczy zawdzęczamy jedynie sobie samym i inwestorom zagranicznym.

Moim zdaniem obecny rząd nie robi kompletnie nic i ciągle marnuje czas. Powinny być nowe wybory, ale na innych zasadach: nie ma żadnych partii i głosuje się na konkretne osoby i to osoby z największą ilością głosów wchodzą do sejmu, a nie partie, których członkowie mieli najwięcej głosów. Oprócz tego powinien być obowiązek udziału we wszystkich posiedzeniach sejmu, a jak nie to 15% wypłaty mniej.

Złączono Posta : 07.08.2006 (Pon) 12:24

Oprócz tego zakaz wstępu do sejmu osobom które wchodziły w jego skaład przez ostatnie 10 lat.

Nie raz wypowiadałem się na dp o naszych kochanym rządzie więć nie będę tego w kółko powtarzał.

Ale dziś nie powiem że jest źle.

Mówię: nie jest dobrze :lol:

Nie - miałem na myśli miesiące chociaż to może potrwać to nawet latami.

Może i tak jest ale zapewne ta praca jest słabo płatna. A powiedzmy jakiś informatyk nie po to zdobywał kilka certyfikatów, skończył studnia etc. żeby teraz za jakieś marne pieniędze pracować skoro za granicą może zarobić robiąc to samo a zarabiać sporo więcej. Wczoraj słyszałem ,że w Polsce pracodawcy mogliby płacić więcej dla pracowników tylko teraz tak jest, że jak zapłaci się 100zł to trzeba 80zł dać dla państa czy coś takiego. Jak już wcześniej wspomniałem to sejm ma coś z tym zrobić ale o tym to na początku tego (i nie tylko) posta napisałem… ;]

I niestety tak chyba właśnie jest. Wiele osób ma stanowiska ale za dużo na nich nie robi tylko bierze pieniądze za prawie NIC. :x

Z tym to rzeczywiście jest duży problem. Od co najmniej dwóch lat sytuacja się widocznie pogorszyła. Lekarze strajkują bo chcą więcej płac, państwo nie ma na razie pieniędzy. Na razie obiecali chyba podniesienie płac na październik ale ciekawe co wtedy powiedzą. :?

Tak po części rzeczywiście jest. Moim skromnym zdaniem w sejmie aktualnie brakuje osób które coś rzeczywiście robią a nie udają ,że robią i biorą kasę.

Znowu pewnie by poszło głosować jakieś 30% uprawnionych do głosowania osób. A tak woogle to pomysł wydaje mi się średni tylko , że i tak pewnie nie będzie go bo nikt nie pomyśli o tym :roll:

I tak się pewnie ktoś będzie “wykręcać”. Poza tym kto to miałby uchwalić? Przecież sejm tego nie uchwali, robili by wtedy dla siebie źle i dlatego głównie w to wątpię…

Albo powinno być takie coś, że po wyborach rząd ma rok próby, po którym wyborcy w referendum zdecydowaliby czy rząd może zostać, czy mają być nowe wybory. Ciekawe jaki byłby wynik jakby dzisiaj było takie referendum :twisted:

Jakby zamiast wyborów zrobili ankiete na onecie to byłaby większa frekwencja :lol:

Nie jest dobrze. Polska po woli ale systematycznie stacza się na dno. Stajemy się pośmiewiskiem w oczach innych państw - za granicą polacy są nawet zmuszani do niewolniczej pracy :!: A co robi rząd ? pogrąża nas jeszcze bardziej :!:

Jeśli nowa ordynacja wyborcza zostanie wprowadzona to będzie to zaprzeczenie zasadom demokracji, o którą Polska kiedyś musiała walczyć !

Polską rządzą dwa kaczory - Marcinkiewicz wycofany - jeden z niewielu polityków który miał wizję lepszej polski. Ale nie taką jak pan kaczor.

Wsumie pomysl nie głupi, glosowac przez neta :wink: Wystarczy ze bylaby identyfikacja dowodu osobistego i jazda :slight_smile: Ja osobiscie nie chodze głosowac bo albo jestem w pracy, albo poprostu mi sie niechce :slight_smile: Moze jakby czekolade dawali to bym sie skusil :slight_smile:

Nie będzie tak zapewne z kilku zasadniczych powodów:

  • Nikt pewnie nie wpadnie na taki pomysł

  • A nawet jeżeli ktośby wpadł to uznają,że to

• strata pieniędzy

• mało ludzi pójdzie głosować

• woogle nie warto

etc.

Myślę, że byłby by woogle inne wyniki niż te co były we wrześniu ponieważ można było przez ten prawie rok zauważyć co kto robi itp…

Może i masz rację ale zauważ, że dostęp do internetu ma wiele osób w wieku 10 - 13 lat i bardzo często są to dzieci neostrady więc wyniki mogłby by być bardzo zaskakujące :roll: No chyba żeby to przeprowadzić tak:

Jednak nawet gdyby tak było to obawiałbym się o podróbi zrobione przez dzieci neo :evil:

warto - ale właśnie są pewne trudności które jak słusznie zauwazyłeś utrudniają realizację takiego przedsięwzięcia.

Takim myśleniem pokazujesz jak Ci na Polsce zależy :?

Było iść na wybory a nie je “bojkotować” :roll: Mochery wszystkie poszły a tzw “normalnym” ludziom nawet nie chcialo sie isc zagłosować.

Mi już nie zależy.

Co to za IV RP. Nieszczą wszystko co było, szukają afer nie wiadomo po jakiego @$@#$.

Zaczeliby rządzić a nie gadać że muszą SBeków łapać i wykrywać afery.

Co to za polska (tak z małej)?

Niestety gdybym mógł to bym poszedł. Niestety jeszcze nie mam tego małego plastiku