Co z tym twardzielem?


(Myca14) #1

Czy dysk twardy ktory niechce sie sformatować przy pomocy płytki instalacyjnej od Wina XP jest trwale uszkodzony? czy jest jakis program do sprawdzenie tego. (system z dysku sie nieładuje bo niema jakiś plików :wink: )


(Kam) #2

Nie ładuje się po ponownym uruchomieniu nie dlatego, że nie ma jakichś plików, tylko dlatego, że jest to kopia Windowsa :]. Nie botowana :].


(Myca14) #3

System pare dni temu sie ładował, ale kumpel coś usunoł i już sie nieładuje (ja założyłem ten temat bo mam okazje odkupić ten dysk - 20gb za 10zł; opłaca sie chyba???)


(JNJN) #4

Poczytaj i zastosuj.

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/arti ... 10645.html

Za bardzo się nie ciesz bo może złom.przetestuj go.


(Damian) #5

Możesz popróbować sformatować z dosu za pomocą dyskietki startowej do Win98. Ściągniesz ją tu: http://ephemeral-designs.com/downloads/boot98se.exe

BTW.Za 10zł to bierz w ciemno,zanim się rozmyśli.


(Duch) #6

:o jeżeli jest sprawny to interes życia - ale taka cena może sugerować, że jednak coś jest nie tak :?

możesz coś więcej na ten temat napisać??


(Nif666) #7

zamiast bawić się w próby formatowania wejdź na stronę producenta dysku (którego nazwy się tu nie doczytałem )i poszukaj softu do testów.


(Bdrk) #8

Jak już ściągniesz tą dyskietkę startową win98 to jak ją uruchomisz wpisz Format C:


(Myca14) #9

Ten dysk to maxtor, a sprzedaje go 10 letni lolek. Gdy robi format dysku z płytki od WinXP w systemie plików NTFS to wskoczy postęp tylko na 1% i dalej podobno stoi. Natomiast szybkie formatowanie dojdzie do końca i po chwili pokazuje błąd.


(Damian) #10

To powiedz mu,że wysk wywalony(co może być prawdą) i bierz go. Udawaj,że robisz to niechętnie :lol: 8) w razie czego zawsze pozostaje Low format,lub programy do raprawiania sektorów.