Co ze starym kompem?

Włanczam kompa a tu nic na monitorze sie nie wyswietla!! :? Dioda od HDD świeci, woer takze ?? Czy to moze wina grafiki (ale wentylaotr na nie działa) ?? Zasilacz raczej dobry około pół roku temu wymieniany (300W Codegon - chyba dobrze napisałem) Co to moze byc ??

zasialcz :wink:

Na początek:

  • kable i wtyczki

  • ustawienia CPU

  • bateria

  • uszkodzona pamięć

  • uszkodzona karta grafiki

  • monitor

  • inne

Ale przeciez diody świeca, napedy działaja słyachac prace dysku !!

Najpierw popatrz na wszystkie plytki PCI czy są dobrze wciśnięte, spróbuj rozkręcic zasilacz i odkurzyć ORAZ cały komp odkurzyć !!

W środku odkurzałem CZYSTO !!

Najpierw sprawdź mu napięcia miernikiem - wszystko w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

lub na chwilę podłącz inny

Jeżeli palą się diody ale nic sie nie dzieje to na 95% zasilacz, miałem dokładnie to samo

o Jezu i co z tym zasilaczem? :x

lasio08 jak możesz to poodłączaj i posprawdzaj u kumpli wszystkich części kompa, kręciłeś coś ostatnio?

Złączono Posta : 09.08.2006 (Sro) 20:47

że jak? Czegoś nie rozumiem, jak Ci się coś pali to przecież podłączone to jest do prądu, no chyba, że się mylę.

ja tez tak uwazam !!

wigrus też mi możesz to wytłumaczyć ale ja tak miałem, po wymianie zasilacza wszystko wrócilo do normy

Aha za bardzo nie mam mozliwości sprawdzenia cześci u kumpli…

lasio08 zależy jakie są dokladnie objawy. JA miałem taką sytuację, że właśnie wszystko sie odpalało, wiatrak na procku/grafice sie kręcił, diody się świeciły etc., a na monitorze nic sie nie pojawialo (cały czas wyłączony).

Ja akurat miałem możliwość sprawdzenia sprzętu i przyszedł do mnie znajomy z prockiem. Okazało się, że to procesor padł.

jak nie ma żadnych sygnałów z biosu, ekran ciemny to oglądnij dobrze kartę grafiki, ona pierwsza jest sprawdzana podczas testu POST, może nie ma kontaktu, a drugie to procesor podejrzany, a właściwie pierwszy bo ten duet jest uruchamiany podczas staru systemu

Spróbuj zrestartować biosa za pomocą zworki mam tą sama płytę główna i nie raz tak mi się zdarza… A jak to nie pomoże to padł procek miałem taka samą sytuacje jak ty… Pozdrawiam :slight_smile:

A diody są z czego zasilane z 230 z gniazdka :? :? :?

Jedno z drugim się kłuci “dobry” i “Codegon” :stuck_out_tongue: :hahaha:

Sprawdż zasilacz.

Skasuj BIOS.

Sprawdź czy wszytskie kable od zasilania są dobrze podopinane.