Co ze starym kompem?

(Daniellasek) #1

Włanczam kompa a tu nic na monitorze sie nie wyswietla!! :? Dioda od HDD świeci, woer takze ?? Czy to moze wina grafiki (ale wentylaotr na nie działa) ?? Zasilacz raczej dobry około pół roku temu wymieniany (300W Codegon - chyba dobrze napisałem) Co to moze byc ??

(Bxlukasz) #2

zasialcz :wink:

(JNJN) #3

Na początek:

• kable i wtyczki

• ustawienia CPU

• bateria

• uszkodzona pamięć

• uszkodzona karta grafiki

• monitor

• inne

(Daniellasek) #4

Ale przeciez diody świeca, napedy działaja słyachac prace dysku !!

(Rkizeweter) #5

Najpierw popatrz na wszystkie plytki PCI czy są dobrze wciśnięte, spróbuj rozkręcic zasilacz i odkurzyć ORAZ cały komp odkurzyć !!

(Daniellasek) #6

W środku odkurzałem CZYSTO !!

(JNJN) #7

Najpierw sprawdź mu napięcia miernikiem - wszystko w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

lub na chwilę podłącz inny

(Szymszejdi) #8

Jeżeli palą się diody ale nic sie nie dzieje to na 95% zasilacz, miałem dokładnie to samo

(Wigrus1) #9

o Jezu i co z tym zasilaczem? :x

lasio08 jak możesz to poodłączaj i posprawdzaj u kumpli wszystkich części kompa, kręciłeś coś ostatnio?

Złączono Posta : 09.08.2006 (Sro) 20:47

że jak? Czegoś nie rozumiem, jak Ci się coś pali to przecież podłączone to jest do prądu, no chyba,, że się mylę.

(Daniellasek) #10

ja tez tak uwazam !!

(Szymszejdi) #11

wigrus też mi możesz to wytłumaczyć ale ja tak miałem, po wymianie zasilacza wszystko wrócilo do normy

(Daniellasek) #12

Aha za bardzo nie mam mozliwości sprawdzenia cześci u kumpli....

(M Ankiewicz) #13

lasio08 zależy jakie są dokladnie objawy. JA miałem taką sytuację, że właśnie wszystko sie odpalało, wiatrak na procku/grafice sie kręcił, diody się świeciły etc., a na monitorze nic sie nie pojawialo (cały czas wyłączony).

Ja akurat miałem możliwość sprawdzenia sprzętu i przyszedł do mnie znajomy z prockiem. Okazało się, że to procesor padł.

(Ferdek31) #14

jak nie ma żadnych sygnałów z biosu, ekran ciemny to oglądnij dobrze kartę grafiki, ona pierwsza jest sprawdzana podczas testu POST, może nie ma kontaktu, a drugie to procesor podejrzany, a właściwie pierwszy bo ten duet jest uruchamiany podczas staru systemu

(Borixon) #15

Spróbuj zrestartować biosa za pomocą zworki mam tą sama płytę główna i nie raz tak mi się zdarza… A jak to nie pomoże to padł procek miałem taka samą sytuacje jak ty.. Pozdrawiam :slight_smile:

(fiesta) #16

A diody są z czego zasilane z 230 z gniazdka :? :? :?

(McDracullo) #17

Jedno z drugim się kłuci "dobry" i "Codegon" :stuck_out_tongue: :hahaha:

Sprawdż zasilacz.

Skasuj BIOS.

Sprawdź czy wszytskie kable od zasilania są dobrze podopinane.