Co zmienić w moim komputerze

Witam!!

Z powodu tego, że jak na dzisiejsze czasy, mam bardzo słaby komputer, chciałbym go troche odpicować :wink: Jednak wielkim specjalistą to nie jestem… Poradźcie mi co i na co w pierwszej kolejności mam wymienić :slight_smile:

PS: Mój budżet (zapewne jak u innych) nie jest zbyt duży :wink: Z góry thx ;]

Może Procesor=> Intel Pentium 4 CPU 3,00GHz :wink:

co chcesz od procesora,sprzedaj i kup jedna 1Gb albo dual 2x512MB.potem idzie karta.

Procesor pociągnie jeszcze długo. Pamięć zwiększona to znaczne przyspieszenie wielu procesów. Karta graficzna w czasach Vist’y musi być znacznie lepsza. Wybór i kolejność wydaje się oczywista. Tylko kasa…

Co prawda to samo mysle… Wiem ze teraz najgorszym ogniwem jest ramik i karta graficzna, nie wiem jeszcze co pierwsze zakupic…

Ja bym najpierw zmienił grafe na jakąś nvidie 7.

No , wymie grafikę. Zależy ile masz kasy. Jak masz złącze AGP i chcesz kniecznie ulepszy kompa i masz z 800zł to kup x1950pro na AGP. Jak masz mniej to radeona x1650pro na AGP lub jakiegoś geforca 7600 chociaż radeon stoi lepiej :smiley:

A ram dokup narazie do 1GB a jak masz kasę to do 1,5GB. Co do procka to ten jeszcze długo potrzyma jeśli go podkręcisz. Chyba do 3,5ghz się da :mrgreen:

Ja ni wim czy mim złącze AGD…

Moj budżet to nie wiecej niz 300zl :smiley:

A po polsku nie umiesz pisać?

Dowiedz się tego jak najszybciej

To jedynie RAM Ci pozostaje, bo dobrej karty graficznej za to nie kupisz, chociaż na Allegro GF 6600GT można już znaleźć za takie pieniądze, więc…

Kup RAMy.

dokup 2x 256

Podaj konfigurację kompa, zasilacz też się liczy (firma, model i moc).

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

tego kolesia to nie kumam :flasingsmile:

A jaki mam zasilacz? pojęcia nie mam :wink: Gdzie moge to sprawdzić?

PS: Tytuł tematu zmieniony…

Rozkręć komputer i spisz co na mim pisze.

no jak masz 300zł to dokup ram. Jak dołożysz drugie 300zł to możesz kupic x1350pro.

Nie chce rozkrecać kompa z tego powodu, iż mam jeszcze plomby gwarancyjne :slight_smile: (doslownie rok temu mialem zlą zimę i z 10 razy mi płytę główną wymieniali na gwarancji :stuck_out_tongue: )

Plomby na obudowie? gdzie Ty kupowałeś taki wynalazek? Napisz, żeby inni userzy się na to nie nacięli…

Jak się kupuje gotowe zestawy to tak jest…

Wróżę, masz tani zasilacz, komp ze sklepu, kilkakrotnie spalona płyta, na 99.99% siedzi tam możliwie najgorszy zasilacz.

Sprawdź Everestem czy na pewno masz to co jest na fakturze za części.