Co znaczy?

co oznacza komunikat

DISK BOOT FAILURE,INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

mam tez drugie pytanie

jezeli uruchomie system np 98 w trybie awaryjnym z wierszem polecen i wpisze format c: to czy komenda ta sformatuje mi dysk ?

Nie sformatuje poniewaz jestes jako tako w systemie.

Musisz to zrobic z dyskietki startowej lub poprostu z bootowalnek plyty WindowsXp.

DISK BOOT FAILURE,INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

Plyta bootowalna jest uszkodzona :frowning:

Jesli to Windows to idz z nim do punktu gdzie go kupiles i niech czym predzej go wymienia.

taki komunikat pojawia mi sie gdy chce uruchomic system a stało sie to po wpisaniu format c w trybie awaryjnym czy to znaczy ze go sformatowałem

jak tak to instalacja systemu od nowa

Musisz naprawic Windows.

W BIOS ustaw zeby na poczatku czytal z plyty,wloz cd z Winda do napedu i napraw Winde spod plyty.

Jesli to nie pomoze to zostaje tylko formatowanie :frowning:

Witam,

Być może oczywiście się mylę ale komunikat, który podałeś może się chyba też pojawić jeśli właczasz komputer z dyskietką umieszczoną w stacji dyskietek. Oczywiście chodzi mi o "niesystemową"dyskietkę czyli np. z danymi. Wtedy wystarczy wyjąć dyskietkę i nacisnąć ENTER.

Sdar

a jezeli ylo to to format c:/u to chyba napraw nie zadziała co i czy moge np teraz zainstalowac na c inny system?

Mozesz tylko musisz sformatowac go dokladniej.

Prosciej mowiac.

Cala procedura instalacjo Windy od poczatku.

Niestety wszystkie dane zostana utracone :frowning:

Mozesz jeszcze podpiac dysk do kogos i zgrac wazniejsze pliki na jego dysk i od razu zrobic formata spod narzedzi administracyjnych twojego dysku.

Wtedy winda zainstaluje sie bezproblemowo

A po co odrazu format robic ? Wystarczy wywalic caly katalog windowsa i jeszcze raz go zainstalowac, przynajmniej tak mi sie wydaje - o ile to chodzi o dyskietke w stacji a nie dysk po zlym formacie (jest w ogole mozliwe zeby se zle sformatowal i nie pokazal jakiegos komunikatu o tym ??)