Co zrobić aby nie przeniść wirusa z dysku na dysk

Witam,

Mój kolega ma taki problem że załapał wirusa - objawia sie to w ten sposob iz avast jest nieaktywny, nie aktualizuje sie. Kiedy probuje chlopak cos zainstalowac zwiazane z antyvirami to mu sie instalacja zamyka jak w przegladarce probuje cos wyszukac lub sciagnac zwiazanego z wirusami zamyka sie przegladarka. Wydaje sie wiec ze z jego komputera nie mozna nic z tym zrobic oprocz formata gdyz poza tym inne programy raczej dzialaja. I teraz ja sobie pomyslalem ze podlaczylbym jego dysk do swojego kompa i go przeskanowal. Tylko boje sie ze to sie przerzuci na m oj dysk - czy jest jakas opcja zeby podlaczyc dysk i od razu wprowadzic go jakby w kwarantanne zeby nic z niego nie przeskoczylo do mnie ? czy w ogole jezeli nie bede uruchamial plikow z takiego dysku to moze cos przeskoczyc ? z gory dzieki i pozdrawiam

Odłącz wcześniej swój dysk twardy i dopiero podłącz dysk kolegi.

Nie wiem czy to coś da - skanowanie dysku z Twojego kompa.

Wirus jest raczej na HDD a nie na płycie głównej :?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

morgen widze ze nie rozumiesz o co mi chodzi - jezeli odlacze swoj hdd to nie bede mial jak skanowac bo u kumpla na dysku antyvir jest padniety … chodziło mi raczej o to żeby odpalić mojego kompa na moim dysku i na moim systemie a dysk kolegi zeby byl po prostu dodatkowym dyskiem i korzystajac z mojego antyvira przeskanowac dysk kumpla. Boje sie tylko zeby cos nie przeskoczyo z jjego dysku na moj… Wydaje mi sie ze firmy informatyczne powinny miec jakis soft ktory poozwoli na jakby oddzielenie dysku tak zeby mozna go bylo skanowac a zeby nic z niego nie ’ ucieklo’

ygor : proszę używać polskich znaków w pisowni i poprawić posty, a także poprawić temat na konkretny.

barnaba od razu ci mówię że jeżeli chodzi o identyfikację to ja juz wiem że to jest oskarbot (tak to się nazywa) ale ja chcę po prostu wiedzieć czy można jakoś tak podłączyć dysk żeby nic nie przeszło na mój…

boczi jesteś okrutny nawet nie wiesz ile mnie to kosztuje … a mówią że moderatorzy się nie czepiają … :twisted:

Niech kolega odpali kompa w trybie awaryjnym i zobaczy, czy da się coś zrobić :wink:

Jeżeli to jest oskarbot to dlaczego nie poszukasz pliku wgareg.exe i nie usuniesz go, oraz jeżeli posiadasz firewalla nie zablokujesz portu 18067 przez, który robak łączy się z serwerami.

Robak ten wprowadza również restrykcje w rejestrze na programy anty.

Sądzę, że za pomocą Avasta, tej infekcji nie usuniesz, a więc logi z HijackThis i Silent Runners wklejone w odpowiednim dziale Forum, to najlepsze rozwiązanie.