Co zrobić aby strona miała profesjonalny design?

kemot_90 ja dopatrzyłem się kilku ‘nieprawidłowości’ :slight_smile:

np. źródło strony:

to po co niżej jest:

:o

Przecież możesz podlinkować kilka styli (jak na DP), a nie ładować wszystkiego do indexu …

Kupa kodu :wink:

Kolejnym utrudnieniem … html … sam html … tabelki …

Już w x poście napiszę to samo:

"pomyśl - będziesz chciał do dać np. do menu ‘strony partnerskie’ jakiegoś buttona - musisz we wszystkich 10 (lub więcej) podstronach zmieniać …

Powiedz - wygodne to ?

Dalej - tyczy się powyższego:

nie lepiej zrobić tak,

by po prostu załadować strone w dane miejsce ?

PHP - includowanie 8)

Wówczas sobie możesz również zrobić panel admina - utworzyć np. formularz - napisać skrypt tak, by np. wprowadzasz nazwę podstrony - tak Ci wówczas nazywa plik tekstowy, zrobić pole formularza, które będzie zawierało treść :slight_smile:

Zrobić tak, by z danego katalogu były wczytywane alfabetycznie podstrony do menu …

Naprawdę - zautomatyzować wszystko … - własny CMS …

I na początku wydaje sie - kupa roboty, a komuś łatwo mówić,

ale zobacz jak np. na DP (choć oczywiście cały czas są modyfikacje kodu strony) - później tylko wypełniasz co trzeba i masz przyjemność z prowadzenia serwisu - strony :wink:

Taka rada na przyszłość :stuck_out_tongue:

Co do opini Piotrka Płateka nie zgodze się z punktem 2 bo to był efekt zamierzony. Zauważ że po podświetleniu menu przycisk łączy się z tym miejscem (mnie osobiście się ten efekt podoba :))

przezydent ten kod stylów powstał gdy rozpoczynałem robić stronke i go nie usunołem. Niestety nijak znam się na php :x

Ja to samo mówiłem :wink:

Mimo, iż nie umiem całego,

ale po … 2h czytania dobrej książki - podstawy są mi znane i takie proste skrypty mogę pisać …

No i w niektórych gotowcach widzę wreszcie co daje to i tamto :wink:

A tak to patrzyło się w ten kod jak na litery chińskie …

btw.

Ma ktoś jakiś “dobry” - kurs MySql (online)?

Bo w mojej książce jest - ale to dopiero dalej i dopiero muszę tam dotrzeć …

Dlatego chciałbym coś ‘sprawdzonego’ :stuck_out_tongue:

Jeśli post ma charakter OT-u - przepraszam :x

może na forum jest to gdzieś ale bardzo bym prosił w takim bądź razie o jakiś dobry kurs php dla początkujących. PS. Piotrek Płatek poprawiłem i punk 6 :wink: pozdro (i wszystki inne z wyjątkiem 7)

pkt. 14 :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=79822

ok prace nad stroną uważam za zamknięte. tutaj http://www.break.freehost.pl/można zobaczyć efekt :slight_smile:

Dam Ci jeszcze jedną radę:

Te przyciski czarne na górze zrób jednakowaj, lub bardziej podobnej wielkości, będzie wtedy ładniejszy efekt ;).

w tym celu (jeśli stronę wykonywałeś w photoshopie) włączasz narzędzie Rules :wink:

Wstawiasz sobie linijki odpowiednio i porządek panuje wówczas :smiley:

PS. te oddzielenia między linkami (przyciskami) powinieneś bardziej machnąć ołówkiem lub pędzlem … bo jest to mało widoczne.

pozdrawiam.

Złączono Posta : 03.07.2006 (Pon) 17:16

aha i jeszcze żeby w księdze gości był link powrotny do serwisu (tudzież cały navigation Bar).

Spoko ale dopiero jak porobie wszystkie działy bo jeszcze nie wiem czy forum nie zrobie. gdyby wszystkie przyciski były jednakowej wielkości pewnie by mi sie w ramce nie zmieściły ale jak coś to pomniejsze czcionkie i tyle. Pozdrawiam.

Czyżby ??

:x

teraz tylko poszukuje współpracowników :wink:

Zaczynasz zbaczać tam, gdzie nie kończy się granica pomocy…

odpowiedziałem tylko na poprzedni post :wink:

Mam dla ciebie jeszcze jedną poradę: chodzi o to szare tło co jest z lewej strony. Te zniszczenie są jasno szare, lepiej żeby były białe i zlewałyby się wtedy z resztą białego tła, wtedy lepiej by to wyglądało ;).

też to właśnie zauważyłem. robiłem to jak mi słońce waliło w monitor :mrgreen: i nie zabardzo widziałem różnice w kolorach (optyczność miałe na 90). musze to poprawić (chyba jednak jeszcze nie zamykam prac :slight_smile: ). dzięki.