Co zrobić by laptop wykrywał inny router?

Witam, otóż posiadam laptop firmy HP (jeżeli to ważne, podam model), oprogramowanie Windows 7. Mój problem polega na tym, że laptop nie wykrywa drugiego routera. Posiadamy w domu jeden dla wszystkich i drugi, mojego brata. Wygodniej byłoby mi korzystać z routera mojego brata, gdyż jest on dużo bliżej, więc zasięg byłby dużo lepszy. Co mam zrobić, żeby móc z niego korzystać? Dodam, że wszystkie inne urządzenia (laptopy, telefony) wykrywają go i normalnie z niego korzystają.

Widocznie brat ma na routerze wyłączone rozgłaszanie SSID więc go nie znajdziesz.

Dodane 03.03.2013 (N) 15:18

Tzn. że tylko twój laptop go nie widzi ?

Czy zmiana kanału na routerze brata pomaga?

W jakim standardzie pracuje ten router b/g/n?

Spróbuj zaktualizować sterownik do karty sieciowej. Uruchom wiersz poleceń i pokaż wyniki poniższych poleceń :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

netsh wlan show drivers

netsh wlan show profile

netsh wlan show networks

Niekoniecznie, Windows potrafi odstawiać takie cyrki, że nie potrafi znaleźć sieci. Sam się o tym ostatnio przekonałem, moja sieć rozgłasza SSID jednak Windows jej nie widzi (widzi ją dopiero po wielokrotnym odświeżeniu), kiedyś miałem inny cyrk, zmieniłem hasło do sieci, to Windows nie potrafił się z nią połączyć. Poza tym autor napisał, że inne urządzenia się łączą, więc rozgłaszanie SSID prawdopodobnie nie jest wyłączone.