Co zrobić z komputronikiem?

(Spectatorx) #1

Koleżanka oddała do komputronika kompa aby sprawdzili dlaczego nie działają jej porty usb w komputerze, usterkę naprawili. Po rutynowym skanowaniu antywirem okazało się, że do wykonanej usługi kilkanaście wirusów ofiarowali jej gratis, pewnie jakaś nowa promocja w komputroniku. :x :o Dodam iż przed wizytą w komputroniku komputer był czysty, bez wirusów, bo robiła skanowanie i przed oddaniem i po odebraniu.

Niestety, co do tego gratisu zorientowała się w godzinach gdy komputronik jest zamknięty więc na własną rękę jej pomogłem z ogarnięciem tego burdelu, a problemy były nawet z przesyłaniem screenów przez gg.

Co można zrobić w sprawie komputronika? Przecież tak szanowana firma nie powinna zarażać komputerów klientów.

(Msprungk) #2

Napisać skargę?

(MaRa) #3

Niby czemu "szanowana"? Firma jak firma, tyle że sobie fajną nazwę znaleźli.

Akurat nic do Komputronika nie mam, ale znam wiele "szanowanych" firm (w tym ogromne i międzynarodowe), które wyprawiają rzeczy jeżące się w głowie. A jak ktoś się dowie, to trafia do więziania z powodu jakieś nagonki.

Słowem, nie ma co narzekać, inni gorzej trafili.

(Kisielek) #4

W większości przypadków gdy oddaj się komputer do serwisu na gwarancję lub naprawę - serwis/sklep nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne utracone lub w jakikolwiek zmienione dane na dyskach twardych.

Dlatego zawsze jak ja oddawałem komputer to kazałem sobie wymontować dysk i niech pracują na swoim. Gdy wracałem za jakiś czas montowali mi mój z powrotem. Cała filozofia. Mogło się zdarzyć gorzej - sformatowaliby ci dysk gdyby zauważyli nielegalną kopię windows lub od tak bo coś im nie pasowało.

Do tego przekonałem się, że komputronik:

a) jest dobry jeśli chodzi o sprzet

b) jest do dupy jeśli chodzi o pracowników i ich wiedzę - przykład? Kupiłem dysk twardy i chciałem mieć go partycjonowany przez nich by nie tracić czasu. Gość robił to płytą winXP bez żadnego SP i zostawił puste obszary na dysku z czego ponad 60gb nie było zagospodarowane. Nie wiedział o ograniczeniu winXP. A nie posiadali żadnego programu innego do tego (ot. Partition Magic, GParted).

(system) #5

Napisz spokojnie maila że na komputerze zostało wykryte złośliwe oprogramowanie ... nie musieli tego wgrywać celowo mogła to być infekcja z pendrive na którym były np. programy diagnostyczne... z

(system) #6

Ja tak miałem - jeden wirus z pendrive'a z benchmarkiem... Ale Norton się spisał dobrze...

(system) #7

Więc dlatego wyłączyć autostart dla dysków się powinno