Co zrobić żeby śmigało gta 4

jaką kartę graficzną kupić do takiego kompa żeby gta 4 na średnich detalach latało :smiley: bo dotychczasowo to na low się cieło :cry:

1.Płyta główna ASUS P5PL2 I945PL CH6/SATAI/GBLAN

2.2GB ram

3.dysk 250 GB Samsung

4.Grafa GF 7300GT PCIEX 256MB Asus

5.Obudowa Tracer TRO-141 400W

6.Procek Pentium IV D 2.8GHZ 2x1M LGA 775 Box

Jestem nowy na forum i jak by się okazało że nie napisałem w poprawnym dziale to proszę nie usuwać tylko przenieść :slight_smile:

proszę o odpowiedzi

zakładam nowy temat gdyż jestem ciemny w tych sprawach , a odpowiedzi na moje pytanie na forum nie znalazłem

Dodane 28.11.2010 (N) 12:42

A i ta grafa to w granicach 200 zł :lol:

A instalowałeś patche? Bo gdzieś mi się o uszy obiło, że bez nich to nawet na dobrym sprzęcie gra zacina.

Minimum 9600GT. Tak w ogóle to chyba nie zamierzasz grać na tym procku? Hehe

Reanimacja twojego trupa jak łatwo można przewidzieć nie zakończy się sukcecem…

Pięknie to ująłeś :lol:

Z 1 rdzeniem i 7300gt to gta4 raczej marnie widzę. Lepiej uzbierać coś taniego z am3, niż jakby to ująć reanimować:D

Jak kupisz grafikę za 200zł, to będzie trzeba wymienić procesor na lepszy, bo będzie ograniczał kartę, żeby wymienić procesor na taki który pociągnie GTA 4 na średnich detalach, potrzeba wymiany płyty głównej, a na samym końcu Twój pseudo zasilacz będzie do wymiany, bo ma może 300watt, nie 400.

Śmignąć do sklepu po nowy komputer.

bigstar90 źle odczytał paramtry ,albo ja to błędnie zapisałem bo procek to 2x2.8 (dwa rdzenie) , a zasilacz na 200% ma 400 wat .

Gta nawet fajnie na tym kompie chodziło , grałem na trzecim poziomie detali (bo na najniższych to strasznie grafa wyglądała :P) ale od czasu do czasu zaobserwowałem scinkę :-x no i stwierdziłem że po wymianie grafy będzie ładnie zasuwało , a wy mi z takimi tekstami wywalacie :o

chodzi o to że w grafie nie jestem obeznany , a wiem że niektóre 512 są lepsze od 1GB no i postanowiłem zapytać , bo jak znajde coś fajnego na allegro to ma szynę DDR3 , a ja potrzebóję DDR2

A więc wznawiam :slight_smile: no i pomińmy tamte wcześniejsze wypowiedzi :roll: daję wam drógą sznse :lol: :smiley: ![-o<

http://allegro.pl/hd4730-700-3600-ddr5- … 69283.html , najlepszy wybór w tym przedziale cenowym. Kupujesz kartę na własne ryzyko, bo zasilacz masz jeden z najgorszych na rynku i może puścić bude z dymem. Nawet nie wiem czy masz tam w nim wtyk pci-e 6pin. Jeśli nie to zapomnij o dobrej grafice, chyba że masz wolne molexy i kupisz przejściówkę. Na linii v12 w tym zasilaczu, pewnie jest max 250watt.

no ale ta grafa jest na ddr5 :?:

A zasilacz jest 400W na 1000%

A jak powiedzmy do zasilacza 400W podłącze kartę graficzną która potrzebuje 420 W to komp się nie włączy , czy wszystko się spali

Dodane 28.11.2010 (N) 16:36

to ta obudowa http://www.arest.pl/produkt/3810/TRACER … /akcesoria

No ale Ty przecież napisałeś że się na “grafie” zabardzo nie znasz więc tak ma być. To czy masz DDR2 czy DDR3 w komputerze nie ma się nijak do karty graficznej.

Ten procek co tam masz to naprawdę przestarzała architektura i nic to nie pomoże że jest dwu rdzeniowy. Nie sugeruj sie też tym że pisze na zasilaczu 400W, jest to po prostu badziew i tyle.

co powiecie o tej karcie

http://allegro.pl/show_item.php?item=1343134434&msg

Dodane 28.11.2010 (N) 16:58

no ok procek badziew , karta badziew , zasilacz badziew , CM Dirt chodził , F1 2010 chodziło , gta 4 też w miare się kręciło , wcale na tego kompa nie nażekam bo aż tak lipny to on niej jest i błagam odczepcie się od tego procka i zasilacza , bo nie prosiłem was o komentowanie sprzętu , ale o doradzenie mi w wyborze karty

a co do karty to jak płyta główna jest DDR2 to podejdzie Grafa DDR3,DDR4,DDR5 czy mam szukać tylko i wyłącznie DDR2

Rodzaj pamięci na karcie graficznej nie ma NIC wspólnego z tą w komputerze.

DDR5 jak najbardziej może być gdy w komputerze masz DDR2.

popatrzyłem w necie no i stwierdziłem że ten zasilacz to żeczywiście jest badziew , a więc zastanawiałem się jaką kartę graficzną mogę podłączyć do tego złomka żeby mi się wszystko nie spaliło no i rozważam GeForce GT 220

robcik33332222 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat…

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Taniej cie wyjdzie kupić jakąś używkę (całego pc). Grafika to nie wszystko.