Co zrobićź w tym wypadku gry router

nie wiem może wcześniej nie zwracałam na to uwagi więc teraz mnie to zaciekawiło. Kiedyś sama go podłączylam i było okej. Teraz zwróciłam uwagę, że jeden z przycisków na samej gorze mruga cały czas. Na zdjęciu zaznaczyłam strzałką o jaki przycisk chodzi. Nie wiem do czego on jest i czy tak być powinno ??post-253191-0-31624600-1392201397_thumb.post-253191-0-14573100-1392201357_thumb.

Podaj model urządzenia.

p.s. nie manipuluj niepotrzebnie wielkością czcionek, bo źle się czyta.

sagemcom fast 2704

 

p.s. przepraszam jestem tutaj nowa i mało doświadczona (chociażby z wielkościa czcionki) :stuck_out_tongue:

Brzmi jak “aktywacja WPS w toku” (łatwe parowanie urządzeń Wifi). Po ludzku: jakby urządzenie oczekiwało na podłączenie kolejnego laptopa, czy telefonu. Może przez przypadek nacisnęłaś i czeka na podłączenie kolejnego urządzenia. Wyłącz od prądu, włącz po 30 sekundach - pewnie zgaśnie. Jak nie zgaśnie (a nie używasz WPS) - można to całkowicie wyłączyć.

ok spróbuję. A WIFI dalej bedzie chodzic bo czesto korzystam z WIFI w telefonie i nieraz moja mam osobno w pokoju z laptopa… tylko po prostu sugeruje to podlaczenie innego urzadzenia tak ?

W sytuacji jak w domu chcesz podłączyć kolejne (NOWE) urządzenie wifi - np. telefon - jak to robisz? Wpisujesz w telefonie hasło?

Jak zasugerowałem - wyłącz na chwilę z prądu (aż zgasną wszystkie lampki), podłacz, zaczekaj z minutę jak urządzenie złapie internet i zobacz czy nadal miga…

Ogólnie opcja jest dla nowych urządzeń, które pierwszy raz chcą się podłączyć do routera (a raczej do Wifi wbudowanego w urządzenie).

nie nie wpisuje w telefonie hasła mam automatyczne połaczenie się z siecią WIFI w laprtopie mam tak samo. A router jest podpiety przez kabel  do kompa stacjonarnego.

Skup się.

Przykładowo przychodzi do Ciebie znajomy, albo kupujesz nowy telefon/laptop (NOWE urządzenie). W jaki sposób byś podłączyła go do wifi? Skąd masz hasło? Czy to ciąg cyfr, czy tez litery?

hasło biore z naklejki która przyklejona jest do routera

Można wyłączyć WPS, ale w teorii nic nie przeszkadza. Jak powiedziałem, zrestartuj urządznie, powinna przestać ‘mrygać’. Spróbuj też nacisnąć, może przestanie mrygać (deaktywacja).

Deaktywacja pomogła :wink: dziekuję za pomoc i pozdrawiam! :slight_smile:

Virgia11

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.