CoD 2

Jak będe ją chcial kręcic to nie muszę kupić wentylatorka ?

musisz i to koniecznie. Wpisz w szukajce 9550 pełno tematów o podkręcaniu. PS. jak by co to pisz na moje GG.

Jezeli kupisz firmy saphire to wiatrak juz jest :wink:

Niewiem jak inne firmy robia …

U mnie na tym standartowym wiatraczku GPU idzie bez problemu do 400 MHZ , wiecej jeszcze nie probowalem :smiley:

Gigabyte ma radiztor sam co niewystarcza jak sie karte podkręci no i radiatorki na MEM

Własnie Klin

NestoR osobiscie ja polecam :wink:

Tylko niestety niepowiem ci jak tam pamieci sie kreca bo ja mam wersje z 256 MB i kreca sie bardzo slabo … mi poszlo tylko 30 MHZ … ale sa 5ns wiec niema sie czemu dziwic .

Jednak czytajac komentarze mozna stwierdzic ,ze karta kreci sie wysmienicie :smiley:

Polecam .

A jak mam sapphire to nie musze wentylatora kupywac jak chce podkrecic Ati Tray Tools???Odpowiedzcie

to sam musisz juz sprawdzic , ale raczej spokojnie mozesz krecic .

Niezapomnij robic testow , czyli podkrecasz i testujesz jakis czas karte np. benchmarkiem … jezeli system sie zawiesi to znaczy ,ze procesor graficzny sie zawiesil … w tym przypadku obnizasz taktowanie i tak az do skutku :wink:

Dzięki jeszcze mi tylko powiedz skąd zassac benchmarka i bedzie gites :stuck_out_tongue:

Tyber01 niestety sa tylko wersje demo , jak chcesz miec pelna wersje musisz zaplacic .

http://www.google.pl + 3Dmark03 i sciagasz 15 dniowe demko , napewno w tym czasie wszystko sobie podkrecisz i bedzie stabilnie .

A jakie testy musze wykonywac i co ile i o ile zwiększy sie wydajnosc karty :smiley:

poprostu zapuszczasz benchmark i jedziesz .

zwiekszaj na poczatku o 10 MHZ … za kazdym razem rob testy … to trwa tak ok. 15 min … .

Zalezy o ile podkrecisz … ale na bank bedziesz widzial roznice .

A tak pozatym w dziale ‘‘Hardweare’’ masz przyklejonego posta w ktorym kolega Mario szczegolowo opisuje podkrecanie karty graf./proca … wiec zajrzyj tam i wszystko bedzie dla ciebie jasne .

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42924

Mam jeszcze jedno pytanie jak podkręce karte to strace na nią gware??

nie … jezeli bys BIOS zmienial to tak .

A pozatym jezeli BIOS’u niezmienisz to nikt niemoze ci udowodnic ,ze w jaki kolwiek sposob modyfikowales karte .

(BIOS’u niezmieniaj :wink: )

A co idzie w BIOS’ie pozmieniac (pytam z czystej ciekawosci)

Mozna zmienic BIOS po te zeby karta byla widziana jaako radek 9600 (obydwie karty sa na tym samym procesorze) i zeby startowala z takimi taktowaniami do jakich ja podkreciles … .

Oczywiscie jezeli sprawia ci trudnosc zmienienie taktowan przed wlaczeniem gry … .

Ja osobiscie uwazam ,ze sie to nieoplaca … tracisz gwarancje i jednoczesnie skracasz zywot karty .

Dlatego zawsze gdy juz skonczsz grac najlepiej jest przywrocic standartowe taktowania karty .

Acha a o co ci chodzi z tym

bo nie rozumiem?

Caly czas gdy np. jestes w necie to niepotrzebujesz tego zeby karta dzialala na wyzszych taktowaniach niz standartowo … podkrecasz ja po to zeby gry szybciej dzialaly .

Wiec przed kazda gra w programiku ATT zmieniasz taktowanie na wyzsze … a gdy juz skonczysz grac zmieniasz je do standartowego … .

Acha wielkie dzieki Klin