CoD4&WaW fps + wyrzucanie

(Jacobzz154) #1

Witam. Od jakiegoś czasu mam pewien problem. Kiedy gram na 125 fpsach nic sie nie dzieje i wszystko jest ok, ale kiedy włącze 250 fps (najwyższa granica dopuszczana w cod4 w ligach i turniejach) co jakieś 20min wywala mnie do pulpitu. Niby mogę grać na 125, ale nie po to kupowałem nowy komputer do CoD'ów jak nie mogę go w pełni wykorzystać wedle uznania. Poza tym 250fps daje mi większy komfort gry i inne rzeczy, nad którymi nie będę się rozpisywać (kto grał w coda wie co dają fpsy w tej grze). Jak co 20 minut to niby duży odstęp czasu ale dla kogoś kto czynnie uczestniczy w rozgrywkach międzyklanowych (kilka meczy ligowych dziennie każdy trwający 1h + co jakiś czas turnieje) takie coś jest nie do przyjęcia. Po prostu wyrzuci mnie w nieodpowiedniej chwili i mecz przegrany przez mój sprzęt. Gram w tą grę od pierwszej części więc proszę o takie rozwiązania, o których mogę nie wiedzieć. Dodam, że gra oczywiście jest oryginalna i spatchowana do najnowszej wersji.

W temacie wpisałem także CoD WaW. Tam nie jest to tak uciążliwe, bo ligi jeszcze na dobre nie wystartowały więc pozostaje mi gra na publicznych serwerach (pozostaję na razie przy CoD4 dopóki ligi na dobre nie ruszą w WaW). Nie jest więc to kwestia gry.

Kiedyś miałem podobny problem, lecz nie co cięższy. Sprawnością komputera i gier mogę się cieszyć m.in. dzięki użytkownikom tego forum więc i tym razem im zaufam. Wtedy to wyrzucało mnie w nieregularnych odstępach czasu i fpsy nie miały nic do rzeczy. Po tamtym problemie został mi tylko aktualny problem, a poza tym wszystko jest ok. Problem ten rzuciłem w kąt 2 miesiące temu. Stwierdziłem, że jak niedługo wychodzi nowa część to nie będę szukać rozwiązania, bo mi się nie chce. Kiedy jednak problem ten występuje też w nowej części chciałbym coś z tym zrobić aby móc komfortowo grać i w pełni wykorzystac komputer.

Podaję konfigurację komputera:

Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3R

Procesor: DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz

Karta graficzna: Geforce 8800GT Galaxy 512mb

Pamięć: GEIL Dual Channel 2 x 1GB CL 4-4-4 DDR2-800mhz

Dysk twardy: SAMSUNG HD753LJ (750 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Karta Dźwiękowa: Realtek ALC885/889A/890 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller

Nie jest to kwestia sterowników, gdyż były kilkakrotnie zmieniane niestety bez skutku. Raz wracałem do sterowników, które miałem po zakupieniu tego komputera kiedy to wszystko było ok, raz najnowsze, raz rekomendowane i nadal to samo. Dodam jeszcze, że korzystam z programu antywirusowego Kaspersky Anti Virus. Nie jest to wina antywirusa. Przy kupnie komputera też był ten i było ok. Nic nie jest przez niego blokowane, bo sprawdzałem.

Pozdrawiam i proszę o pomoc:)

(Porchekarera) #2

To tak po co Ci te 250fps jak twoja karta graf tyle nie wyciągne.... poprostu bezsens.

Hah to ty grasz klanowo, czy 1 vs 1 bo narzucasz, że jesteś najlepszy i twój team przegra bez ciebie....

(Dolorismachina) #3

O ile mnie pamięć nie myli to jakiś czas temu maksymalny FPS zostal zmieniony do 125. Jeśli się mylę to wybacz, ale dość dawno nie grałem. Jak cię wywala z tej gry. Wywala do pulpitu? Wychodzi do menu? Punkbuster coś pisze? Więcej szczegółów.

(Jacobzz154) #4

W CoDzie liczy się każda runda. Może się zdarzyć, że wyrzuci mnie w trakcie rozbrajania bomby kiedy runda już jest wygrana i nie zdołam dokończyć rozbrajania i runda w plecy. Nie uważam się za gwiazdę to jest gra drużynowa. Może źle odebrałeś mój post. Chodziło mi o to że może mnie wyrzucić kiedy zabijam ostatniego typa lub gdy rozbrajam bombę. Nawet jeśli nie tylko wtedy to takie wyrzucanie co 20minut jest nieco uciążliwe.

Moja karta nie ma tu nic do rzeczy. Wyciąga 333 stałe, a raz wyciągnałem 800 co prawda nie stałe ale to przykład co potrafi ta karta. Kiedy komp był nowy wszystko było ok. Jak napisałem po tamtym problemie został mi tylko ten, który opisałem w pierwszym poście. Więc moja karta bezproblemowo wyciąga 250 stałe w cod4 i w cod5:)

Z tego co wiem 250 nadal jest najwyższą granicą. Kiedyś promod wprowadził 125 max, ale wszyscy ci, którzy specjalnie na CoD4 kupili nowe kompy nie byli zbyt zadowoleni i zostało to zmienione. Gdyby było inaczej kickowałby mnie punkbuster, a poza tym z tego co wiem wielu moich znajomych nadal gra na 250 na promodzie. Wybaczam:D

Jeśli chodzi o sam problem. Na 125 fps mogę grać ile tylko mi się podoba. Gdy tylko włączę 250 mam większy komfort grania, ale zaczyna się wyrzucanie mniej więcej co 20 minut. Kiedy komp był nowy (kwiecień 08) wszystko było ok. Ten pierwszy problem zaczął się w wakacje, a jedyną pamiątką jaka mi po nim została jest to wyrzucanie za 250. Wygląda to tak, że gram sobie i nagle bez żadnego komunikatu wyłącza się gra i wyrzuca mnie na pulpit. Nie ma to nic wspólnego z punkbusterem, bo gdyby tak było to bym tu nie pisał.

(Dyba9) #5

Pomoc:

http://www.lem.com.pl/index.php?m=FAQ&a ... %20Warfare

Patch:

http://www.lem.com.pl/index.php?m=Downl ... &df_id=464

Pomoc techniczna:

http://www.lem.com.pl/index.php?m=HelpD ... equestForm

Czy przy innych grach tez cie wywala ?

(Jacobzz154) #6

Tylko gry z serii CoD, tzn. CoD4 i CoD5 starszych nie sprawdzałem. Napiszę dziś maila do nich, ale sądzę, że tu mi szybciej pomogą:stuck_out_tongue: