COM Surrogate co z tym zrobić

Witam
W sumie już od dawna w menedżerze zadań pojawia mi się program o tej nazwie. W googlach pisze że to niby jakiś wirus itp, że zabiera dużo procka, ale u mnie nie zabiera w sumie nić tylko czasem 0,9mb ramu, a te powiadomienia typu “COM Surrpgate przestał działać” się nie pojawiają. Pobrałem malwarebytes ,przeskanowałem, ale nic nie wykrył. Nie wiem czy to plik windowsa czy co. Pomocy :frowning:

O surrogate.com :
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3130375.html
Co zrobić najpierw? Zapoznaj się z tym Raport obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool
Wykonaj instrukcje i wstaw logi. A ja przenoszę do odpowiedniego działu.

1 polubienie

FRST.txt (74,9 KB)
Addition.txt (88,9 KB)
Oto logi

Mogą to być w ogóle windowsowe pliki?

To jest systemowe. Ale i też może być malware. Dlatego napisałem, żebyś dał logi.

1 polubienie

Jest infekcja MailRu

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Gry\Downloads
    fixlist.txt (4,9 KB)
    “Plik naprawczy został wykonany w FiRST Editor 1.07b © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.

ale link surrogate.com to żeś zaszalał :smiley: :smiley:

To nazwa pliku. Tu na DP jak wpiszesz nazwa . coś, robi się jako strona internetowa. :joy:

wysłałem logi wyżej

A czy wykonujesz instrukcje podane przez eksperta @iJuliusz?

1 polubienie

Fixlog.txt (14,5 KB)
AdwCleaner[S01].txt (1,3 KB)FRST.txt (66,5 KB)
Addition.txt (86,2 KB)

tak

Dziękuję za skany.
Czy błędy nadal występują?

To @iJuliusz będzie ciebie kierować w rozwiązaniu problemu. Wykonuj jego instrukcje. :slight_smile:

1 polubienie

Oprócz tego że pokazuję się menedżerze zadań i zabiera max 1mb ramu to wszysyko gra :smiley: