Combo jack - mikrofon nie dziala

Witam,

sprawa wygląda tak, że mam tylko wejście na słuchawki. Nie przejmowałem się tym do czasu, gdy jakoś ponad miesiąc temu wbudowany mikrofon laptopowy przestał działać jak trzeba. No i kupiłem micro, ale zapomniałem, że mam tylko jedno wejście. Poszperałem w necie, dowiedziałem się o czymś takim jak combo jack. Kupiłem dziś przejściówkę. Problem jest taki, że laptop nie wykrywa mi mikrofonu. Na przejściówce słuchawki działają jak trzeba, tylko micro nie. 

Czytałem, że trzeba w ustawieniach pogrzebać i uaktywnić micro. Jak wspomniałem komputer nie widzi micra, bo nie ma czego włączyć. Jest tylko pokazane micro wbudowane. Czytałem, żeby spróbować wyłączyć wbudowane, ale nie pomogło. 

Na jednej stronie jeden użytkownik napisał, że w ustawieniach trzeba to jakoś włączyć, żeby combo jack wykrywał micro, czy coś w ten deseń. Próbowałem to znaleźć, lecz bez skutku.

Ma ktoś jakiś pomysł, radę jak zrobić żeby mi te micro działało? było wykrywane?

PS: I tak mam wejscie 4 pinowe.

 

EDIT: Wspomnę tylko, że szukania informacji w google i na tym forum sprowadzały się do tego, że ludzie się pytali o co chodzi z jednym wejściem tylko na słuchawki, a nie na micro. Ale żadnego info nie znalazłem jak uaktywnić te micro, czy tego combo jacka, czy cokolwiek co z tym fantem zrobić.

EDIT2: Zapomniałem o modelu, a miałem podać. Acer Aspire Nitro VN7-791G-787A