Combofix spowodował problem z kartą graficzną


(Macin1207) #1

Witam.

Ostatnio miałem problem z komunikatem (chyba wirusem) udało mi się go wyłączyć, ale wyczytałem, że należy użyć combofixa, aby użyć pozostałości. Po ponownym uruchomieniu komputera wszystko było dobrze. Później pograłem w kilka gierek zauważyłem spadek fps'ów. Mam dwie karty graficzne Intel® HD Graphics i NVIDIA GeForce 310M, więc zacząłem grzebać w ustawieniach i nic to nie dało wtedy zobaczyłem, że karta NVIDI nie jest aktywna podczas grania w cokolwiek. Więc zacząłem szukać w internecie i wyczytałem, że Combofix wyłącza technologie NIVIDIA Optimus przez co karta nie aktywuje się gdy jest potrzebna. Chciałem przywrócić system do wcześniejszego stanu, ale kilka dni po akcji z Combofixem czyściłem system i punkty przywracania #-o . Zastanawiam się czy skoro combofix wyłącza te opcje to czy wystarczy, że go odinstaluje, (boję się, że to bardziej pogorszy sprawę)? W razie czego mam jeszcze pliki które usuwał. Proszę pomóżcie.


(sadaj72) #2

Ciekawe jak udało ci się zainstalować combofixa, skoro nie ma instalatora?

Do naprawy problemu pewnie wystarczy przeinstalować sterowniki od karty graficznej.


(Macin1207) #3

Nie znam się na tym, po prostu pobrałem combofixa uruchomiłem, coś tam się działo więc myślałem, że się instaluje. Usunę combofixa i przeinstaluje sterowniki.


(adam9870) #4

ComboFix posiada deinstalator, patrz "DEINSTALACJA NARZĘDZIA:" [http://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekc ... ost__p__53](http://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekcja-narzedzie-combofix/page view findpost p 53)

Ale najpierw, zanim odinstalujesz ComboFix

ComboFix tworzy log, w którym znajdują się informacje z działania programu. Jest to plik C:\ComboFix.txt

Proszę wkleić zawartość tego pliku na http://www.wklej.org/, kliknij w znaczek wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości (zgłoś post) i poproś moderatora o przeniesienie tematu do działu bezpieczeństwo. W dziale Bezpieczeństwo koledzy przejrzą log z ComboFiksa i poradzą, w jaki sposób naprawić szkody wyrządzone przez ComboFix. Koledzy w dziale Bezpieczeństwo powiedzą Ci, kiedy odinstalować ComboFix.

Pomocniczy zrzut ekranu:

image_id: 4780

Jak przeinstalować sterowniki do karty graficznej?

1) Pobierasz instalator nowej wersji sterowników, uruchamiasz go i instalator najpierw usunie poprzednią wersje sterowników a potem zainstaluje nową wersję. Interakcja ze strony użytkownika polega na klikaniu Dalej (Next) i zgadzaniu się na kolejne ponowne uruchomienia komputera.

2) Tak jak w pkt. 1) przy czym najpierw samemu ręcznie odinstalowujesz stare sterowniki, np. przy użyciu Driver Sweeper jak-calkowicie-odinstalowac-sterownik-karty-graficznej-t492749.html?hilit=sweeper#p3102733 usuwanie-sterownikow-karty-graficznej-t477391.html#p3011265

Wyszukiwanie sterowników do karty graficznej: brak-plikow-podczas-instalacji-t491490.html?hilit=Name#p3097602

Rada na przyszłość, żebyś nie używał ComboFix bez nadzoru specjalistów. Sam widzisz, że to narzędzie, po użyciu którego mogą być problemy. Dlaczego nie powinno używać się ComboFiksa na własną rękę możesz przeczytać tutaj: http://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekc ... -combofix/

Pozdrawiam.


(sadaj72) #5

Co właściwie zostaje z combofixa oprócz combofix.exe i Qoobox?

http://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekc ... -combofix/ tutaj nie ma nic na ten temat napisanego a jedynie że należy użyć argumentu /uninstall... dlaczego należy użyć?

Również z fixitpc, bardzo ciekawi mnie drugi podpunkt, dlaczego ktoś zabiega o usunięcie instrukcji tworzenia skryptów do tego programu, nie widzę żadnego uzasadnienia.


(adam9870) #6

Bo to narzędzie o silnej silne rażenia. To nie zwykły skaner, ale ComboFix potrafi usuwać (nie tylko) syf. Na dobrychprogramach masz ComboFiksa, a w komentarzach przykłady, kiedy program usunął np. sterowniki do iPlusa. Podobny problem, kiedy okazuje się, że ComboFix usuwa potrzebne rzeczy masz w tym temacie.

Jeżeli jest deinstalator, to dlaczego z niego nie skorzystać? Kto lepiej wie, jak usunąć ComboFiksa aniżeli jego autor?

Dlaczego ktoś zabiega o usunięcie instrukcji? Bo są niepełne, zalecają używanie ComboFiksa dla początkujących, a potem początkujący zostaje z niedziałającym systemem albo ze szkodami wyrządzonymi przez ComboFix i nie wie jak je naprawić.


(sadaj72) #7

Ale mi chodzi tylko o brak specyfikacji, powershell to też potężne narzędzie i można sobie napisać skrypt który wykasuje większość plików z katalogu windowsa, producent podaje specyfikacje języka. A w przypadku combofixa ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat, nie ma nawet wyjaśnienia co tak naprawdę robi argument /uninstall.

IMHO zwykłe ostrzeżenie że program może uszkodzić system i używasz go na własną odpowiedzialność powinno wystarczyć.