Combofix usunął ważne pliki! Jak je odzyskać?

(system) #1

Witam

Użyłem dzisaj Combofixa na komputerze znajomej ... wszystko szło ok dopóki nie zaczął usuwać plików, usunął wirusy a później zaczął usuwać zdjęcia , dokumenty .... i w tym momencie mu przerwałem!Gdyż to były ważne pliki.

Próbowałem przywrócić system , jednak nie przywróciło to plików. Próbowałem je Odzyskać programem Get

Data Back i Ontrack Recovery Pro... bez skutecznie!

Co radzicie jeszcze ?

Dodam że pliki były na pulpicie w katalogu .. ale to chyba nie istotne ?

(_tommy_) #2

Od dawna korzystam z ComboFixa i nie miałem z nim problemu. Program usunął widocznie te pliki które były zarażone.

Poza tym, jak dla mnie, głupotą jest trzymanie plików na pulpicie , czytaj na partycji systemowej (C:\Documents and Settings[nazwa_konta]\Pulpit).

Z moich doświadczeń wynika, iż to co ComboFix usunął to tego nie przywrócisz, ponieważ program w zamyśle działania ma usuwanie zainfekowanych / niebezpiecznych plików.

(system) #3

Nic nie poradze na głupote znajomej ....

Pliki mogły być zarażone jednak dalej ważne!

Właśnie tego się obawiam żę jak Combofix je usunął to kaplica....

Może ktoś ma jedak jakiś pomysł /sposób?

(rogacz) #4

Folder combofixa na c: powinien miec backup tych plików

(_tommy_) #5

Jedno mogę stwierdzić z całą stanowczością. To co jest na partycji systemowej będzie w 99,9 % zarażone / zainfekowane i Combofix takie pliki usuwa.

Jak na moje oko dane nie do odzyskania, jedkaże mogę się mylić.

(deFco247) #6

Przede wszystkim Combofix nie jest narzędziem do robienia skanów.

Używany on jest tylko w przypadku usuwani b. ciężkich infekcji, gdy inne programy nie dają rady.

Pliki usuwane przez Combofixa znajdują się w folderze C:Qoobox\Quarantine i mają dodane rozszerzenie .vir

(system) #7

Super to już podnosi mnie na duchu :slight_smile:

A czy jak sam przerwałem prace Combofixa plike też tam będą? (pytam bo ten komputer będe widział jutro)

Czy mam zmieniać im rozszerzenie z .vir , czy to wystarczy? A może musze je jakoś "wyciągnąć" ?

(deFco247) #8

Najlepiej jest je wyciągnąć, stosując specjalne polecenia w skrypcie dla Combofixa.

Najlepiej pokaż log z tamtego skanowania, jeśli go masz.

Chociaż jak nie chcesz już używać Combofixa, to wystarczy, że wyszukasz te pliki w katalogu,

który wymieniłem, przeniesiesz w ich poprzednie miejsce i każdemu plikowi z osobna usuniesz z nazwy końcówkę .vir :razz:

(system) #9

Wszystko się udało dzięki wielkie :slight_smile:

Z katalogu który wymieniłeś skopiowałem pliki na właściwe miejsce wszedlem do folderu.

W totalcommanderze ALT+F7 wyszukałem pliki *.vir potem opcja Wpisz do okna.

Następnie zaznaczyłem wszystko i z menu Plik -> Narzędzie Wielokrotnej zmiany... Pole rozszerzenie wyczyściłem i wszystkie pliki odzyskały swoje rozszerzenia :slight_smile:

Pisze tak jakby ktoś miał podobny problem :wink: