Combofix usunął ważne pliki! Jak je odzyskać?

Witam

Użyłem dzisaj Combofixa na komputerze znajomej … wszystko szło ok dopóki nie zaczął usuwać plików, usunął wirusy a później zaczął usuwać zdjęcia , dokumenty … i w tym momencie mu przerwałem!Gdyż to były ważne pliki.

Próbowałem przywrócić system , jednak nie przywróciło to plików. Próbowałem je Odzyskać programem Get

Data Back i Ontrack Recovery Pro… bez skutecznie!

Co radzicie jeszcze ?

Dodam że pliki były na pulpicie w katalogu … ale to chyba nie istotne ?

Od dawna korzystam z ComboFixa i nie miałem z nim problemu. Program usunął widocznie te pliki które były zarażone.

Poza tym, jak dla mnie, głupotą jest trzymanie plików na pulpicie , czytaj na partycji systemowej (C:\Documents and Settings[nazwa_konta]\Pulpit).

Z moich doświadczeń wynika, iż to co ComboFix usunął to tego nie przywrócisz, ponieważ program w zamyśle działania ma usuwanie zainfekowanych / niebezpiecznych plików.

Nic nie poradze na głupote znajomej …

Pliki mogły być zarażone jednak dalej ważne!

Właśnie tego się obawiam żę jak Combofix je usunął to kaplica…

Może ktoś ma jedak jakiś pomysł /sposób?

Folder combofixa na c: powinien miec backup tych plików

Jedno mogę stwierdzić z całą stanowczością. To co jest na partycji systemowej będzie w 99,9 % zarażone / zainfekowane i Combofix takie pliki usuwa.

Jak na moje oko dane nie do odzyskania, jedkaże mogę się mylić.

Przede wszystkim Combofix nie jest narzędziem do robienia skanów.

Używany on jest tylko w przypadku usuwani b. ciężkich infekcji, gdy inne programy nie dają rady.

Pliki usuwane przez Combofixa znajdują się w folderze C:Qoobox\Quarantine i mają dodane rozszerzenie .vir

Super to już podnosi mnie na duchu :slight_smile:

A czy jak sam przerwałem prace Combofixa plike też tam będą? (pytam bo ten komputer będe widział jutro)

Czy mam zmieniać im rozszerzenie z .vir , czy to wystarczy? A może musze je jakoś “wyciągnąć” ?

Najlepiej jest je wyciągnąć, stosując specjalne polecenia w skrypcie dla Combofixa.

Najlepiej pokaż log z tamtego skanowania, jeśli go masz.

Chociaż jak nie chcesz już używać Combofixa, to wystarczy, że wyszukasz te pliki w katalogu,

który wymieniłem, przeniesiesz w ich poprzednie miejsce i każdemu plikowi z osobna usuniesz z nazwy końcówkę .vir :razz:

Wszystko się udało dzięki wielkie :slight_smile:

Z katalogu który wymieniłeś skopiowałem pliki na właściwe miejsce wszedlem do folderu.

W totalcommanderze ALT+F7 wyszukałem pliki *.vir potem opcja Wpisz do okna.

Następnie zaznaczyłem wszystko i z menu Plik -> Narzędzie Wielokrotnej zmiany… Pole rozszerzenie wyczyściłem i wszystkie pliki odzyskały swoje rozszerzenia :slight_smile:

Pisze tak jakby ktoś miał podobny problem :wink: