Comodo - blokowanie portów

Zainstalowałem firewall Comodo 5. Chciałbym włączyć opcję blokowania portów, ale czy w razie problemów z połączeniami czy aktualizacjami jest prosty sposób by wyłączyć tę opcję blokowania? I którą ewentualnie opcję blokowania wybrać? Z internetem łączę się za pomocą modemu LTE Cyfrowego Polsatu, a poza domem przez Wi-Fi. Będę wdzięczny za poradę, szczególnie w kwestii - czy stan systemu przed zablokowaniem portów daje się w prosty sposób przywrócić.

Blokowanie portów nie powinno mieć raczej większego wpływu na działanie połączenia. Można to usunąc poprzez wywalenie blokującej reguły w regułach globalnych firewalla.

Dziękuję, morphiusz1 , za radę. A więc teraz skoro mam 5 reguł globalnych, to po włączeniu opcji ukrywania portów, zostanie zdefinowana nowa reguła blokująca w regułach globalnych i w razie potrzeby przywrócenia do stanu początkowego, po prostu usuwam tę stworzoną po ukryciu portów i to wszystko. Czy dobrze zrozumiałem?

Tak.

Nie pamiętam czy domyślnie (przed użyciem opcji ukrywania portów) jest już tam jakaś reguła blokująca - chyba tak. Po użyciu tego kreatora jest ona jednak zmieniana (dostosowywana) do wybranego przez Ciebie profilu.

Chyba, że wszystko to co napisałem powyżej jest bzdurą bo takiej reguły nie ma :stuck_out_tongue: