Comodo firewall a windows 7 64 bit sp1-nie działają niektóre

Witam.Mam windows7 64 bit z dodatkiem sp1.Próbowałem wypalić sobie płytę z system aby mieć w razie czego kopię.Nie mogłem utworzyć obrazu płyty oryginalnej programem Nero ani tez programem Daemon Tools.Uruchomiłem Acronisa, żeby mi robił backup danych.Partycji systemowej i innych z jednego dysku.Zaplanowałem terminy i godziny robienia tych backkup’ów i zgodnie instrokcją klinąłem "póżniej"Program miał o określonej godzinie lub przy wyłączaniu systemu robić kopie.Niestety wszystko się waliło.Acronis robił kopię a póżniej po wyłączeniu systemu znowu coś robił przez ok.poł godziny.Na drugi dzień nie mogłem urochomić systemu a jak się w końcu uruchomił to jak chciałem podglądnąć co też mi skopiował na innym do tego celu dysku to system się wieszał.Windows naprawiał mi przywracając system, bez Acronisa .Dałem sobie spokój bo gdzieś na google znalazłem, że windows 7 64 bit z sp1 gryzie się z niektórymi programami akurat podane były nie te co u mnie.Skoro tak to postawiłem system od nowa, skonfigurowałem sobie windowsowego firewalla i nie wgrywając comodo spróbowałem zrobić to czego niemoglem zrobić gdy miałem zainstalowanego Comodo firewalla.Wszystko mi chodziło bezbłędnie.Zrobiłem obraz płytki windowsa 7, uruchomiłem Acronisa i wszystko chodzi mi bezbłędnie.Jednak trochę szkoda mi tego firewalla bo ma opinie bardzo dobrego.Czy ktoś wie w czym jest problem.?

A jesteś pewien, że to wina akurat Comodo, a nie czegoś innego, ewentualnie jakiegoś syfu w systemie? Skoro masz już kopię czystego systemu, zainstaluj Comodo i spróbuj jeszcze raz.

Btw. systematyczny backup o określonych porach robi się dla najważniejszych folderów i plików, katowanie siebie i dysków codziennym backupem całej partycji nie ma najmniejszego sensu.

Chyba jestem pewny ,że nie mam syfu bo system instalowałem na czysto.Po wgraniu wszystkich programów w tym i Comodo chciałem zrobić te rzeczy o których mówiłem tzn. kopię obrazu systemu i uruchomić Acronisa.Ponieważ tak się pomataczyło wgrałem jeszcze raz bez Comodo.Chciałem mieć przede wszystkim obraz dysku C tak by nie stawiać w razie czego systemu na nowo.Nie robię kopi całych partycji co dziennie.Całe partycje robię raz na m-c, tylko codziennie robię różnicową kopię plików których używam co dzień i które są dla mnie ważne.Nie mogę teraz znaleźć ale to w Googlach wyczytałem, że po wgraniu Sp1 do Windowsa 7 64 bit Comodo zaczął gryźć się z jakimiś programami…dzięki za sugestie.