Comodo Firewall Pro - kontrowersyjny?

Witam, jak to jest z tym Comodo. Czytałem komentarze, że zawiera jakiś spyware, inni twierdzą, że to fałszywe alarmy etc. Jak to jest ? Jakim darmowym programem można go zastąpić ( Online Armour odpada bo nie działa pod Vistą)?

A skąd takie komentarze. Gdzie czytałeś, podaj link, chętnie spojrzę na to.

Ktoś go na forum zachwalał, i ja postanowiłem go sprawdzić. Szybkie ściągnięcie instalki, potem wgranie, przeskanował komputer - nic nie znalazł.

Poprosił o restart komputera - dostał to.

I tak jak się spodziewałem, zapytał w jakim trybie ma działać - jak pilny ma być, wybrałem opcje średnią - safe. Domyśliłem się, że zaraz żaden program nie będzie miał połączenia z internetem - i tak się też stało. Odpaliłem winampa - radio planeta.fm, nic nie połączyło, nie wyskoczył żaden alert, odpaliłem tlena - komunikator, i tu również brak połączenia, żadnej informacji ze strony firewalla. Zacząłem szperać w opcjach comoda, zauważyłem że na starcie zablokował dostęp do internetu SVCHOST.exe. Ustawiłem wszystkie aplikacje jako zaufane - żadnych rezultatów, wyłączyłem go - żadnych rezultatów, uruchomiłem komputer bez comoda - żadnych rezultatów. Doszedłem do wniosku, że jakiś plik systemowy odmówił posłuszeństwa - bo przecież system stoi już 4 lata i 10 dni :slight_smile: format? wielce prawdopodobne. Nagrywarki dvd - brak. Lanu żeby przerzucić ważniejsze pliki - zablokowany przez COMODO. Pozostaje 2 GB pendriva. W wielkim międzyczasie przeskanowałem wszelakimi sposobami komputer, spyware, adware, scandisk, defragmentacja, regclean. Restart komputera - internetu brak. Odinstalowanie COMODO - INTERNET w końcu się pojawił. Takie mam doświadczenie z tym Firewallem. :frowning:

no własnie. Jakie to spyware zawiera ?. Przecież to jeden z najlepszych firewallów.

KaisuM , wiem nawet dlaczego miałeś problem :stuck_out_tongue:

Wpierw manuala do Comodo powinno się przeczytać, a nie bez większej wiedzy zabierać się do niego.

Pff. Bullshit a nie spyware. To najlepszy darmowy firewall, z którego mogą korzystać także firmy. Sam używam go od wersji 2.4. Wersja 3 jest świetna i w połączeniu z Avastem i Spybotem stanowi zaporę nie do przejścia dla syfu. Z wszystkich opcji nie używam tylko Defense+, bo IMO jest zbyt upierdliwe, a bez niego i tak jestem bezpieczny. Trzeba tylko myśleć.

Współczuję ,ja i podobnie jak większość userów nie miałem z nim problemów ,nie ma sensu pisać czyja to wina ,czy programu ,czy człowieka ,zresztą ze świecą szukać programu z ,którym pewien procent userów nie miałby problemów .

Może komuś się przyda ,polski opis instalacji i konfiguracji Comodo .

http://comodo.andgird.prohost.pl/?id=comodo1#instalacja

Co do znajdowania przez niektóre skanery AV szkodników w Comodo to oczywiście fałszywy alarm ,było to wyjasniane min. na forum Comodo i chociażby w komentarzach

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … #komentarz

:!:

tutaj jest całkowite objaśnienie rzekomego wirusa:

http://www.comodo.boo.pl/forum/viewtopic.php?t=10

Ciekawa sprawa, ja takiego pliku u siebie nie mam i to zarówno na XP jak i Viście.

Sprawdzałeś ścieżkę C:\Programas\COMODO\Firewall\s1.tmp. (XP) jak nie masz to musiałeś wcześniej usunąć (AV) ,ja kilka razy instalowałem i zawsze był ten plik ,także nie ma takiej możliwości ,żeby nie było :stuck_out_tongue:

Cały system przeszukiwałem i nie posiadam takiego pliku. Tak czy inaczej nie ma co tym się przejmować.

Nawet gdyby miał spyware (wątpię), to pewnie jakieś do celów statystycznych np. jaka wersja comodo jest na kompie itp.; pełno osób ma bearshare, ono podobno ma w sobie spyware; podobno vista też ma w sobie spyware :x Nie ma się co przejmować nawet gdyby było, żadnych haseł napewno nie wyciąga :slight_smile:

Comodo nie ma żadnego spyware. Pamiętam, że jak były pierwsze wersje tego firewalla były kiepskie. Źle działał, konfiguracja była do bani itp.

Jednakże w wersji 3 wprowadzono tak wiele zmian i ulepszeń, że zdeklasował dotychczasowego lidera darmowych firewalli (Kerio). Tak się stało, że Kerio sprzedał firewalla Sunbeltowi (i to był początek końca tej zapory), a Comodo stało się lepsze od Kerio i w tej chwili jest zdecydowanie najlepszym firewallem dostępnym za darmo na rynku.

Posiada zaawansowaną konfigurację, a dla osób które się na tym nie znają niech ustawią firewalla w trym “safe mode”. Wówczas dla programów znajdujących się w bazie danych Comodo automatycznie będzie on zezwalał na połączeni z internetem. Dla reszty (czyli tych programów, których nie zna) będzie się pytał.

A Defense+ jest wg mnie już zbyt paranoiczną funkcją. Ewentualnie można ją używać, gdy nie ma się zainstalowanego antywirusa.

@rokko: chodzi o słynną wymianę poglądów między _alfem i kattem.

@Skiff: Zaraz po instalacji najlepiej jest używać ustawień “Training Mode”, a później dopiero przejść na “Safe Mode”. A Defense+ to nic innego jak HIPS z antywirusów i nie spotkałem jeszcze nieupierdliwego HIPS-a. Każdy jest “wredny”.

Zależy jak leży :slight_smile: ja używam od razu “Custom Policy Mode” bo nie chcę, żeby program się rządził za mnie :wink:

Dokładnie. Też nie widziałem nieupierdliwego - pierwsza wyłączana funkcja w czymkolwiek by była :slight_smile:

Ja też :slight_smile:

W innych programach też to robiłem, ale Defense+ spodobał mi się. Lepiej żebym pamiętał o wyłączeniu HIPS-a w CAV3 jak wyjdzie, bo może zrobić się cyrk ;).