Comodo Firewall - Problem z połączeniem FTP w TCMD


(Terbit) #1

Witam.

Zainstalowałem właśnie Comodo Firewall i mam taki problem, że w Total Commander, gdy próbuję się połączyć z serwerem FTP to wynikają małe problemy... niby się z nim łączy (dość opornie) i w "pasku powiadomień" TCMD jest napisane "PORT failed, try PASV mode!" po czym połączenie zostaje nawiązane, lecz nie pokazuje się zawartość serwera FTP. Ponadto chciałbym zaznaczyć, że przedtem używałem Ashampoo Firewall i wszystko było ok. Po odinstalowaniu CF wszystko wraca do normy i TCMD łączy się z serwerami FTP bez zarzutu, więc zakład, że to jego wina.

Jeżeli ktoś miał podobny problem lub też zna odpowiedz jak pozbyć się tego problemu to bardzo proszę o pomoc...

Pozdrawiam.


(Drobok) #2

Dodaj do wykluczeń port 21 i 20 bo to one (o ile dobrze pamiętam) są używane do połączeń ftp.


(Terbit) #3

Niestety nie przyniosło to zamierzonego rezultatu...

To może dla jasności napisze po kolei co zrobiłem :slight_smile:

W zakładce Firewall wszedłem do "Zasady bezpieczeństwa sieci" tam w zakładkę "Port Sets" i dodałem zestaw portów o nazwie "FTP" 20 oraz 21. Pierwsze zaznaczyłem opcję Wyklucz przy obu portach, zrestartowałem komputer, ale niestety nic, wiec odznaczyłem opcje wyklucz zrestartowałem komputer i także nic. Może coś źle zrobiłem?

-- Dodane 23.10.2010 (So) 18:57 --

Wujek GOOGLE znalazł rozwiązanie na anglojęzycznej stronie...

Dla zainteresowanych... należy wejść w menadżera połączeń FTP (Ctrl + F) dać Edytuj na połączeniu, które nas interesuje i znaleźć opcje "Użyj trybu pasywnego do transferu". Śmiga jak przed instalacją CF :slight_smile:

Wszystko ok tylko, że mnie nadal ciekawi dlaczego CF tak zmienił funkcjonowanie TCMD. Jeżeli ktoś jednak znajdzie rozwiązanie problemu proszę o podzielenie się tym. :wink: Z góry dziękuję. :wink:

Pozdrawiam.