Comodo i Hidden rigestry values


(Osimaru) #1

Dzień dobry wszystkim.

Zmieniłem ostatnio swojego antywirusa z Aviry na cały pakiet od Comodo. Po skonfigurowaniu i zaktualizowaniu nowego nabytku postanowiłem przeskanować swój komputer. Comodo znalazł 12 zagrożeń, ale ma problem z ich usunięciem. Proszę o jakieś wskazówki, poniżej wklejam listę znalezionych przez comodo zagrożeń.

http://wklej.org/id/910349/

(fastfiber) #2

Wg. mnie to nie zagrożenia tylko ukryte wartości rejestru i dlatego nie usunie tego. Z wklejki sprawdziłem i jest to adres ten :

http://dudu.com/ - to nic złego i groźnego.( chyba że instaluje się z tym jakiś toolbar do przeglądarki lub ich program trzeba mieć w systemie by to przeglądać)

Pobierz jak nie masz program z linku i przeskanuj system chociaż opcją - szybkie skanowanie , a się upewnisz dokładniej.

Kiedyś miałem Comodo i wiem że nieraz pokazuje takie “babole” ale już nie pamiętam od czego to uzależnione i jak to wyeliminować.

Avira nie znajdując nic na pewno miała 100% racje.

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html


(Conclusion) #3

Witaj jaki to Comodo czy to 6 ?

jeśli tak to do czyszczenia służy w Comodo tak zwany comodo cleaning essential

kliknij na rozwinięcie menu -na ta zielona , zakręconą strzałkę w prawym roku głównego manu i kliknij na open advanced setting ,nastepnie cleaning end point - pierwsza ikonka po prawej u góry własnie tam się włączy cleaning essential ,i wybierz skanowanie szybkie ,znajdzie wszystko i usuniesz.

Będziesz zapewne miał także coś w sandbox- zrób reset sandboxa .

W wersji comodo 6.0 cleaning essential oraz Killswitch (w manu znajdziesz go jako Watch activity) są wkomponowane w Comodo internet security ,nie musisz ich jak to było w wersji 5.10 ściągać dodatkowo.


(Osimaru) #4

Program Malwarebytes Anti-malware nie wykrywa zagrożeń.

Jeśli chodzi o wersję comodo to posiadam wersję internet security 5.12.xxx więc chyba muszę manualnie pobrać wymienione narzędzia. Dzięki za odpowiedzi, zdam relację jak się z tym uporam. Jeśli potrzeba to wykonam jakieś skany i mogę powklejać logi z jakichś programów.

Pozdrawiam

Dodane 30.12.2012 (N) 21:07

Użyłem narzędzia Cleaning Essential, przeskanowałem i znalazł dwa zagrożenia z czego jedno udało mu się naprawić. Nastepnie przeskanowałem Comodo antywirusem i znajduje dalej te same zagrożenia. Postanowiłem wkleić logi z OTL, może coś się wyjaśni. Jeśli będzie trzeba powstawiam także logi z jakichś innych programów.

OTL: http://wklej.org/id/910885/

Extras: http://wklej.org/id/910889/


(morphiusz1) #5

Prawdopodobnie są to fałszywe stwierdzenia. Klucze są po prostu ukryte, comodo interpretuje to jako obecność rootkita.


(Łukasz) #6

Zaktualizuj Comodo do wersji 6. Jak najszybciej.


(Spandau) #7

Wszystko jest w jak najlepszym porządku takich tematów jest wiele na forum Comodo należy jak pisze Łukasz , uaktualnić Comodo do wersji 6 To powinno rozwiązać problem. Używanie Combofixa w takim przypadku jest delikatnie mówiąc śmieszne.


(Osimaru) #8

Zaktualizowałem Comodo, musiałem to zrobić manualnie bo przed automatyczne aktualizacje nie widział nic. Nie spodziewałem się tak wielkich zmian w interfejsie itd. czuję się trochę jak dziecko we mgle ale jakoś sobie poradzę. Dzięki za porady i szybkie odpowiedzi :slight_smile:

Dodane 31.12.2012 (Pn) 12:39

Comodo 6 po zaktualizowaniu i skanowaniu nie znalazł żadnego zagrożenia. Widać faktycznie nie było to nic poważnego. Dziękuje ponownie za pomoc