Comodo Internet Security, a architektura systemu

Moja licencja na mcafee wygasła i w związku z tym zainteresowałem się Comodo Internet Security, którego pobrałem ze strony producenta (cispremium_installer). Wszystko działa normalnie na Windows 8. Problem jednak w tym, że ich pomoc (tzw.: geekbuddy) twierdził, że nie muszę szukać oddzielnie wersji 32 bit lub 64 bit ponieważ instalator automatycznie wykrywa architekturę. Trochę to dla mnie bez sensu i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak by miało to wyglądać. Moje pytanie brzmi czy faktycznie używam wersji 64 bitowej, ponieważ z tego co widzę dołączona przeglądarka od comodo ma w menedżerze procesów dopisek 32 bit, a z kolei skaner antywirusowy comodo nie ma takiego dopisku. Używa ktoś tego oprogramowania i jest w stanie odpowiedzieć czy brak dopisku 32 bit w menedżerze zadań oznacza, że to program x86_64? Dodam, że widziałem w internecie również instalatory tego comodo dla x86_64, ale support twierdził, że wykrywa architekturę ;/. Pobrałem tego bez dopisku x64 ponieważ przekierowywało mnie do niego ze strony producenta.

W Windowsie 64-bitowym procesy 32-bitowe mają odpowiedni dopisek, jego brak oznacza 64-bitową wersję programu. Co do przeglądarki, Comodo Dragon bodajże (nie używam i nie używałem), najprawdopodobniej jest udostępniana jedynie w wersji 32bit. A jeżeli chodzi o CIS, wcześniejsze wersje instalatorów posiadały w sobie 32 i 64bit wersje oprogramowania (z tego też względu waży on około 200MB - najnowszy CIS ma 190MB).

Obecny pakiet instalacyjny zawiera obie wersje i instaluje odpowiednią dla wykrytego systemu - nie ma tu żadnej magii czy spisGu :stuck_out_tongue: