Comodo Internet Security blokuje zapis plików


(wesolek87) #1

Witam.

CIS 2016 na jednym z komputerów (laptop ASUS’a) powoduje problem z zapisem pobieranych plików. Choćby taka tapeta przy próbie zapisu w dowolnym folderze, pod dowolną nazwą kończy się niepowodzeniem i wyświetleniem komunikatu o niepoprawnej nazwie tego pliku. Oczywiście zmiana nazwy nic nie daje. Plik ten natomiast bez problemu daje się zapisać na innym komputerze z CIS na pokładzie oraz po odinstalowaniu z laptopa (więc jest to ewidentnie wina CIS’a). Wyczytałem, że zdarzają się takie przypadki blokowania zapisu, ale nie znalazłem sensownego rozwiązania.

Proszę o pomoc. 


(kogart) #2

Spróbuj może tego:

ustawienia zaawansowane i ustawienia bezpieczeństwa. Defense+ i HIPS -> ustawienia HIPS, na dole będzie "wykrywaj wstawianie kodu i obok “wyjątki”->klikasz w nie. Otwiera się okno - strzałka w górę-klik- po lewej wybierasz “dodaj” i klikasz “pliki”. Następnie wchodzisz do folderu z plikiem.


(wesolek87) #3

 

Z jakim plikiem? Z exe Opery?

 

Poza tym HIPS jest wyłączony całkowicie. Ba nawet jak wyłączę wszystko, łącznie z antywirusem i zaporą, i wyjdę z programu, to i tak plików nie można zapisać. Dopiero po odinstalowaniu CIS’a można zapisywać pobrane pliki.


(Dasza) #4

Gdybyś miał to spróbuj odznaczyć w Ustawienia HIPS ---->>> zaawansowane :

 

  • Włącz tryb adaptacyjny przy niskich zasobach systemowych
  • blokuj nieznane żądania (jeżeli włączona opcja)
  • Włącz rozszerzony tryb ochrony …

 

Proponuje żeby AV się pytał czy usunąć zagrożenie