Comodo Internet Security Premium 6 zbyt duze zasoby

Witam mam taki problem z Comodo Internet Security Premium 6.0.264710.2708,czyli ten najnowszy z “DP”

zjada 66% zasobów RAM gdy ten sam pakiet tylko w wersji 5.12 zjada 25% zasobów RAM.

Zauważyłem jeszcze że gdy miałem go w wersji 6-tej z tym że nie po polsku (ze spolszczeniem) sprawa przedstawiała się podobnie

jak w przypadku 5.12 czyli nie był taki łakomy.

Patrząc po procesach w menedżerze jest ich tylko o 2 więcej niż w Cis 5.12 ale wcinają niecałe 6MB

Porównanie robiłem na tzw. biegu jałowym i po około 30 minutach od rozruchu

w przypadku Cis 5.12 procesów jest 39 a w przypadku 6-tki jest ich 41 z tym że wcinają tak jakby podwójnie RAM

Ramu mam 2GB w Laptopie Asus K50lj w chwili obecnej jadę na 5.12 bo wkurza mnie to niemiłosiernie

i jeżeli jest tu jakiś pasjonat od różnych dziwności to bardzo bym prosił o pomoc :slight_smile:

PS. mam jeszcze pytanie odnośnie wersji 5.12, a mianowicie czy ktoś z was wie do kiedy Comodo będzie wspierało

wersję 5.12

Chyba czegoś nie rozumiem ale 66% z 2GB czyli 1351,68MB ramu zajmuję Tobie sam CIS 6, a CIS 5 512MB ramu ?

Moja sugestia zrób format dysku, lub sprawdź swoje przeliczenia bo te wartości są bliskie (bardzo) do niemożliwych.

Sam używam CIS od wielu lat i nigdy mi nie zajmował takich ilości ramu.

CIS 6 działający w tle korzysta z 4 procesów (cavwp.exe, cis.exe, cistray.exe, cmdagent.exe) które w sumie zajmują około 20MB ramu

Zgadza się Cis 6 zajmuje (zajmował) ok. 20mb lecz po jego ostatniej aktualizacji on sam w procesach zajmuje nadal ok. tych 20mb lecz ogólne zużycie wzrosło

do 66% z tych 2GB…reszta procesów wygląda tak jakby ssała ramki podwójnie.

Gdy wracam (wracałem) do 5-tki ogólne zużycie nie przekracza (przekraczało) 30% dodam jeszcze że stało się tak po aktualizacji 6-tki z tej jeszcze anglojęzycznej na tą już oficjalnie po polsku

Cuda na kiju normalnie jakieś :)…teraz to już i tak poszedł format ale jeszcze nie sprawdzałem, a jak format ciach to i łysemu włosy wyrosną :slight_smile:

Jeszcze pytanie dotyczące tego:

i czy ewentualnie będzie to przez jakiś dłuższy czas? Ponieważ 5-tka i tak lepiej się ze mną dogaduje.