Comodo Personal Firewall po instalacji - Ustawienia -pytanie

Witam

Czy po instalacji Comodo Firewall, przy którym zainstalują się i będą jakieś domyślne ustawienia, będą wyskakiwały jakieś pytania bądź okienka typu: zablokować, zezwolić, itp… Chciałbym zainstalować ten Firewall osobie początkującej ale żeby potem nie miała jakiś problemów gdy jej coś wyskoczy i nie będzie wiedziała co zrobić. Pamiętacie/wiecie jak to jest po instalacji?

Z góry dzięki.

No nie ma takich firewalli które by o nic nigdy nie pytały.

Ale jak nauczysz tę osobę klikać Zezwól (bez rozwagi), to wiesz jakie są skutki :wink:

Na początku ten firewall tak jak i chyba każdy inny będzie pytał, czy zezwolić danej aplikacji na połączenie się z internetem. Chociaż dzięki liście zaufanych firm tych komunikatów jest mniej, więc nie należy się tego obawiać np. w przypadku Firefoksa, Thunderbirda, Opery, aplikacji od Google’a, Adobe itp.

Tylko nie instaluj Defense+, gdyż to jest przeznaczone dla osób znających swój system i programy.

Mialem wiele roznych anti. ale COMODO ktorego aktualnie uzywam jest na dzisiaj najlepszy. Nie instaluj Firewalla , bo za jakis czas powstanie > konflikt interesow < i to przestanie dzialac. Zainstaluj natomiast dodatkowo IObit security 360

http://www.dobreprogramy.pl/IObit-Secur … 15164.html

Sam skanuje i smialo wywalaj wszystko, co pokarze.

Podany zestaw jest b.dobry , na jakis czas oczywiscie.

Powodzenia.

ramoses7 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

~patron~, nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Wytłumacz mi jak się ma kiepski IObit Security 360 do dobrego firewalla?

Coś jest w tym, że osobom mało obeznanym (szczególnie osobom starszym) ciężko wytłumaczyć po co jak działa firewall, no ale niestety - jeśli instalacja tego typu programu jest konieczna, to trzeba iść z duchem czasu i zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa :stuck_out_tongue:

Jest to tak:

…jeden Firewall posiadasz w systemie . Sprawdz.

> start > panel sterowania > zapora systemu Windows > lewym ( mysz ) kiknij 2-razy i…poczytaj.

> nie moga dzialac NIGDY dwa antywirusy i podobnie jest z zaporami. Zainstalujesz, a za jakis czas zapora z COMODO wyswietli Ci uwage i nie bedziesz wiedzial co zrobic.( Dwie tesciowe w jednym domu ).

> kliknij na link, ktory Ci podalem. Otworz i poczytaj z uwaga. Nie jest to antywirus tylko dodatek, ale jakze pozyteczny. Napisales, ze Twoja wiedza komp. jest slaba , wiec pytanie: > jaki antywirus poprzednio uzywales i jak go odinstalowales ? To, tak z ciekawosci. Zainstalowales COMODO , dobrze. Dodaj IObit security 360 i spij spokojnie. Moja rada. Nie instaluj nic, co nie jest Ci potrzebne, oprocz instalacji wymuszonych. Nie przyspieszaj uruchamiania systemu ( 5-sek. Cie nie zbawi )nie podkrecaj procesora i nie rob zadnycvh proponowanych sztuk. To czyni wiecej szkod niz pozytku. Raz na m-c zrob defragmentacje dysku i biegaj , biegaj po swiecie. Odwagi.

A jak nie zainstaluje Defense+ to wtedy nie będzie pytał czy zezwolić jakiemuś programowi?

Firewall kontroluje ruch sieciowy i musisz poustawiać reguły dla każdej aplikacji, która będzie chciała połączyć się z internetem. Później już będzie pamiętał i nie będzie zadawał pytań. Defense+ wspomaga antywirusa i skanuje każdą aplikację pod kątem wirusów. Jeśli zaznaczysz skanowanie w chmurze to Comodo będzie skanował online i jeśli program jest bezpieczny zostanie dodany do zaufanych i nie będziesz informowany żadnym komunikatem, ale jeśli danego programu nie ma w bazie bezpiecznych w Comodo pojawi się komunikat i aplikacja zostanie uruchomiona w piaskownicy. Jeśli wiesz, że ta aplikacja jest bezpieczna możesz ręcznie dodać ją do zaufanych. Po konfiguracji i ustawieniu reguł Comodo działa niezauważalnie. Tutaj masz opisane jak działa i co oferuje Comodo.

http://comodo.andgird.webd.pl/?id=comodo1#Instalacja

Czy można gdzieś w opcjach przywrócić domyślne ustawienia Comodo Firewall?