Compiz-da radę odpalić na VirtualBox?

mam problem, Ubuntu 9.04, VirtualBox najnowszy, pamięć RAM dałem 512 MB, pamięć graficzna 64MB. Zainstalowałem Menedżer okien compiz, wybieram tam te efekty, które chcę, i później na pulpit prawym przyciskiem myszki>Efects i tam włączam efekty, ale niestety nie działa, co jeszcze można wgrać/zmienić aby odpalić Compiza lub coś podobnego, np. beryla? Mam wgrane repozytoria. Nie mam żadnych sterowników, ponieważ szukałem, ale nie znalazłem żadnych sterowników VirtualBoxa, możecie mi coś poradzić?

Jak nie compiz może być beryl, albo jeszcze coś innego, byleby były jakieś efekty.

PS> wiem, najlepiej zainstalować UBUNTU, ale niestety, nie mam takiej opcji.

Sterowniki są przecież dostarczane razem z VirtualBoksem jako VirtualBox Guest Additions. Takie zabawy z grafiką 3D na wirtualnej maszynie to głupi pomysł, swoją drogą. Ale zdecyduj się chociaż, czy mamy pomóc z VirtualBoksem czy z VMware… VirtualBox ma jakąś tam eksperymentalną obsługę grafiki 3D przez OpenGL, ale na cuda nie licz i Compiza najprawdopodobniej nie odpalisz. A VMware to już zupełnie inna bajka. Płatna bajka, ale warta swojej ceny :wink:

poprawiłem, poszukuję rady do VirtualBox.

VirtualBox Guest Additions-próbowałem to instalować, ale niestety, Kiedy kliknę Display, czyli, że to aplikacja okienkowa, system nie może odpalić tego, a jak biorę run i terminal, to tylko migną jakieś napisy w terminalu i terminal się wyłącza, nie chcę się zainstalować.

Doinstaluj zależności i odpal plik instalatora jeszcze raz.

jakie zależności? Jestem zielony z linuxa.

Zależności to rzeczy potrzebne do instalacji, takie jakby biblioteki.

ale jakie konkretnie te biblioteki i jak mam dograć?