Compiz fuzion przestał mi się uruchamiać

Witam.

Do rzeczy. Compiz przestał mi działaś i nie wiem czemu. Jak odpalam go przez compiz fuzion icon włącza się chyba za 5 razem. Jak wejdę w zmień tapetę i włączę pełne efekty to jedynie co widzę to komunikat. Jak wpisuje compiz --replace wywala mi to

adrian@adrian-desktop:~$ compiz --replace

Checking for Xgl: not present. 

Detected PCI ID for VGA: 04:00.0 0300: 10de:0604 (rev a2) (prog-if 00 [VGA controller])

Checking for texture_from_pixmap: present. 

Checking for non power of two support: present. 

Checking for Composite extension: present. 

Comparing resolution (1280x1024) to maximum 3D texture size (8192): Passed.

Checking for nVidia: present. 

Checking for FBConfig: present. 

Checking for Xgl: not present. 

/usr/bin/compiz.real (core) - Error: Could not acquire compositing manager selection on screen 0 display ":0.0"

/usr/bin/compiz.real (core) - Fatal: No manageable screens found on display :0.0

Reinstalowałem compiza. Nawet z home wywalałem pliki konfiguracyjne i nic. Jak już uda mi się odpalić to chodzi jak 10 fpsow.

2 Sprawą miałem sporą przerwę z linuksem i wyleciało mi z głowy gdzie pobierają się paczki z repo? W którym katalogu?

Peace

NIe jestem jakimś specjalistą od linuxa, ale na czystą logikę, włącz XGL’a xD.

Ta zamknięte sterowniki i xgl to coś pięknego. Wiem po radkach. Dla tego miałem przerwę. Albo efekty, albo gry

Na nvidi nie trzeba XGL bo obsługuje wspaniale AIGLX

Jak zainstaluje sobie zamknięte stery (xgl) To będę musiał wybierać sesje pomiędzy sesją xgl aby pobawić się efektami i zwykłą aby sobie pograć