[Compiz]Jak zmienić dekorację okna

Mam takie pytanie:

Jak zmienić dekoracje okna w Compiz-fusion?

W Settings Menager w zakładce WindowDecorations nie widzę tam miejsca na podanie ścieżki do pliku z dekoracją ani żadnego okna wyboru wyglądu okien.

:frowning:

Zainstaluje Emeralda,

sudo apt-get install emerlad

potem odpal go poleceniem

emerald --replace

Ok, dzięki bardzo :slight_smile:

Mogę jeszcze spytać jak włączyć przezroczystość okien? :stuck_out_tongue:

Przezroczystość zależy od skórki emeralda :expressionless:

http://gnome-look.org/index.php?xsortmo … ntmode=102

Mnie nie chodzi o przezroczystość belki okna tylko wnętrza okna. Żeby np konsola była cała przezroczysta.

Za czasów Beryla to się normalnie w menadżerze ustawiało. W compizie połowy opcji ni ma (tuidzeż są gdzie indziej i ich nie widzę)

Jakoś specjalnie się nie przyglądałem ale nie widzę takiej opcji w CF. Jeśli chcesz mieć przezroczystą konsolę, zainstaluj taką, która będzie miała przezroczystość we własnych opcjach. Jeśli chcesz, żeby wszystkie okna oprócz aktywnego były przezroczyste, możesz użyć funkcji opacify.

Otwórz terminal, Edycja -> Bieżący profil -> Zakładka Efekty -> Zaznaczasz “Przezroczyste tło” regulujesz i masz przezroczysty terminal :slight_smile:

To jest przezroczystość złudna bo gdy przesuwasz konsolę (ruszasz oknem) widać jak obrazek w niej jest statyczny i odświeża się dopiero po “puszczeniu” okna.

Beryl miał przezroczystość rzeczywistą. Widać CF jest w tej kwestii biedny.

A nie prawda, gdy masz dobrze skonfigurowany Compiz to będzie dobrze działać.

Ale ta opcja przezroczystego tła którą podałeś nie ma nic wspólnego z Compizem bo jest dostępna i bez niego.

Gdzie mam w takim razie skonfigurować to “dobrze” w Compizie?

Jeśli chodzi o “złudną” przeźroczystość konsoli to nie powinno być problemu. Może spróbuj zaktualizować sterowniki karty graficznej? A może włączyć przyspieszenie sprzętowe? Takie moje luźne sugestie :slight_smile:

Feelek napisał

sudo apt-get install emerlad

Popraw na

sudo apt-get install emerald