Conajmniej dziwny problem z windows

(Nsmcny) #1

Witam, mam dość dziwny problem z windows xp, po zainstalowaniu np vplayera, eya czy bitcometa gdy już wyjde nie moge go potem uruchomić.Raz chciałem obejrzeć film, odpalam vplayera dupa, ściągam bestplayera (film z napisami) i go już wogole nie moge uruchomić (wcześcniej vplayer sie odpalał ale obrazu nie było).Dziwny cyrk z tym wszystkim...miał ktoś podobny problem?

pozdrawiam

(MeonXT) #2

Wcześniej czyli? Po czym tak zaczęło szaleć?

(Seba86mu) #3

Kodeki masz zainstalowane ?

Nie instalowałeś przypadkiem kodeków na kodeki ?

Jeżeli tak, to odinstaluj wszystkie kodeki, które instalowałeś wcześniej (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy), uruchom ponownie komputer, a następnie pobierz i zainstaluj FFDShow.

Pamiętaj, że jeżeli chciałbyś zmienic kodeki na inne, najpierw musisz odinstlować wszystkie, które instalowałeś wcześniej.

(Nsmcny) #4

Nic nie instalowałem, samo jakoś sie stało, a co powiecie z tym że nie moge urachamiać niektórych programów? np vplayer, eye, czy bit comet? Ten komputer naprawde mnie wkońcu do szału (żeby nie powiedzieć gorzej) doprowadzi.

pozdrawiam

(Seba86mu) #5

Jak to nie możesz uruchomić ? Pojawiają się jakieś komunikaty błędu ? Opisz to dokładniej.

(Ykys) #6

Być może brak Ci jakiegoś komponentu a może masz jakoś podbezpieczony komp np. antywirus plus jakiś dodatkowy program program zabezpieczający , który wchodzi w konflikt z antywirusem, albo sam blokuje te codeki , może usunąłeś coś z rejestru, albo zainstalowałeś jakąś nakładkę... Spróbuj odinstalować wszystkie codeki (niektóre mogą zawierać niepożądane dodatki) i zaistaluj pakiet K-Lite Mega Codec Pack , plus DivXPowerPack Lite, a odwarzać filmy próbuj z Media Player Classic. Alternatywą może być DiobasRarPlayer, który odtwarza większość formatów bez żadnych codeców , a nawet pliki video spakowane w rar bez ich rozpakowywania, ma też opcję dodawania napisów, wszystkie programiki znajdziesz chyba w vortalu Dobre Programy, a jesli nie , to nie ma problemu z wyszukaniem ich w sieci, zaś dlaczego tak stawiasz na vplayera - AllPlayer jest chyba ciut bardziej funkcjonalny. specem nie jestem , ale moze jakieś wskazuwki z tego textu ci pomogą. Pozdro!

(Nsmcny) #7

Normlanie próbuje uruchomić np bitcometa, jest klepsydra i nic sie nie dzieje.Nie mam żadnego antywira oprócz spybota, a wcześniej nic nie było, wogóle tak samo z drukarką, wszystko elegancko podpięte, stery są a wogole nie drukuje ...

(Seba86mu) #8

Więc przydałoby się jakiegoś antywirua zainstalować.

Możliwe, że nałapałeś jakiegoś syfu, stąd Twoje problemy. Przeskanuj system jakimś skanerem on-line.