Control Panel zawiesz Vise - Explorer restartuje

Czesc wszystkim!

Mam maly problem z Laptopem. :smiley: :^o

Objawy

1.Wchodzac w Control Panel Vista albo sie zawiesza albo Explorer zamyka sie wyswietlajac z alert ze wykonal nieprawidlowa czynnosc i musi sie zrestartowac

2.bezprzyczynowo Explorer restartuje sie z alert jak poprzednio

Dzieki za jakiekolwiek INFO

U mnie dziej臋 si臋 podobnie z tym , 偶e chodzi o punkt drugi .

Niejestem pewny na 100% ale 1 pkt ma cos do wspolnego z widokiem w panelu sterowania.

jak wystartowalem z admina to panel odpalil ale podkusilo mnie na zmiane widoku i kiszka zawiesil sie skubany :slight_smile:

Teraz nawet niejestem w stanie powiedziec co za widok wybralem (taki jezdem :oops: ) !

Moze ktos mial podobny problem i ma rozwiazanie

Nikt nam nie pomo偶e ?

Spr贸bujcie zresetowa膰 widok folder贸w. Narz臋dzia -> Opcje folder贸w -> zak艂adka Widok

Aby sprawdzi膰, czy przypadkiem winowajc膮 nie jest jaki艣 wadliwy aplet (plik o rozszerzeniu *.CPL) nale偶y kolejno uruchamia膰 panel sterowania ze zredukowan膮 ilo艣ci膮 aplet贸w. Mo偶na tego dokona膰 np. zmieniaj膮c rozszerzenie danego pliku CPL w katalogu C:\windows\system32\

Przed zmian膮 nazwy lub usuni臋ciem danego apletu, nale偶y bezwzgl臋dnie zrobi膰 jego kopi臋 zapasow膮.

Aby dowiedzie膰 si臋 jakie aplety s膮 dost臋pne nale偶y wykona膰:

Uruchamiamy wiersz polece艅 w trybie administratora Start -> wpisujemy w wyszukiwark臋 cmd , nast臋pnie naciskamy jednocze艣nie klawisze CTRL + SHIFT + ENTER

W wierszu polece艅 wykonujemy:

dir c:\windows\system32\ /s /b | find "cpl" >>c:\wynik.txt

Lista aplet贸w (CPL) b臋dzie dost臋pna w pliku wynik.txt (plik znajduje si臋 w katalogu g艂贸wnym).

Inna metoda, po porostu przechodzimy do katalogu C:\windows\system32 ,a nast臋pnie w systemowej szukajce wpisujemy *.cpl

hej dawno tu niezagladalem

Niesprawdzilem jeszcze pomyslu ROKKO ale niewiem sam jakim sposobem udalo mi sie zmienic widok panelu sterowania i wszystko wyglada ok!

Dzieki za info!

Ciagle mam jednak problemy z vista czy zna ktos jakies threads - artukuly- o viscie i rozwiazaniach problemow jakie sprawia.

Szczegolny problem sprawie mi ze co jakis czas explorer wywala info ze przestal pracowac. !!

Pomocy!!