Cool & Quiet pare pytań

Jeśli wyłaczyłem ta opcje to miałem 0koło 1100mhz na mnożnik 11x fsb 235 a jesli włacze to mam 2600mhz na mnożniku 11x fsb 235… Czy wydajność komputera jest tala sama? Bo jeśli miałem wyłaczoną tą opcje to mogłem podkręcić do 11x mnożnik i fsb 250stabilnie :lol: Więc czy wydajność tych 1100mhz jest taka sama jak to 2600mhz? :? :?

jesli Cool & Quiet jest wylaczony mozesz wiecej krecic procka co zwieksza wydajnosc kompa

Ale rozumiesz na wyłaczonym moge ostro krecić ale nie pokazuje wtedy np 2.8ghz tylko np 1.2ghz… Ale czy to tylko napis czy w praktyce naprawde tak jest ze mój proc chodzi na około 1000mhz zamiast na około 2500mhz? troche namieszałem ale może ktoś mnie rozumnie… :-o

Może to wina BIOSU :?:

najlepiej sprawdź jakimś benchmarkiem lub programem do mierzenia wydajności procesora czy to rzeczywiście tylko błąd biosu. Ja jak miałem takie niskie taktowanie to rzeczywiście spadała wydajność bo się okazało, żę bios obniżał sam mnożnik na minimalny…

kamil2201

A procesor to?

A płyta główna to?

kamil2201 jeśli masz włączoną opcje C’nQ procesor jest tak samo wydajny. Jedynie wtedy gdy nie jest wykorzystywana jego całkowita moc procesor zwlania, mniej się grzeje i pobiera mniej prądu.

O to chodziło? :stuck_out_tongue:

McDracullo nie za bardzo o to chodziło JNJN procek to athlon am2 3500+

Płyta głowna MSI k9nu neo

Zasilasz Codegen 300watt :evil: :evil: :evil: :mrgreen: ( 5 letni )

Najlepiej zrobić to własnie jakimś bemchmarkiem i zobaczyć czy przy właczonym C&Q 2600mhz i czy przy wyłaczonym C&Q 1200mhz ( nie wiadomo czemu się tak robi :? ) Czy wtedy puntacja bedzie przybliżona czy też nie… PS ta płyta MSI jest dobra do podkręcania? :stuck_out_tongue:

Janajszybsza wymiana

A nie 2200MHz?