Cooler na AMD Athlon XP 1800+

Zalman to pierwowzór Pentagramów, jest to perfekcja wykonania, na której pentagram sie opieral. Co tu duzo mówic wyszlo mu to i to Ci powie prawie kazdy. Ale nie możliwe bylo zrobienie kopii idealnej dla tego sa uszczerbki ale minimalne. Dlatego uważam że w porównanu mniejszego Zalmana z wiekszym Pentagramem wygrywa ten drugi. Jest to spowodowane wieksza powieżchnia odprowadzania ciepla niz u Zalmana. Jest to jednak mój prywatny wywód. A druga sprawa to odstraszajaca cena … W tescie który podał kolega JNJN napisane jest ze wyniki chlodzenia są o niemal identyczne. Wybór należy do Ciebie. Napewno nie będziesz zawiedziony pracą obu ukladów, jednak róznica to cena i moze poziom halasu :wink:

No tak… Tylko co czynić, gdy już Pentagram QVC 100 Cu+ nie ma nigdzie na stanie i ostał się o 0,5cm mniejszy Zalman…

Nigdzie już nie ma Pentagramów… Chyba, że trafię na jakiś leżak magazynowy, ale to ciężko…

cisza i wydajność :slight_smile: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=102957820

waga 300 gram i 2 rurki HeatPipe

test: http://pimpmycase.pl/readarticle.php?article_id=15

No tak to spory problem, ale powiem tak jak jestes w stanie wylożyć tą gotówke to wes zalmanka, albo poszukaj jeszcze tego Pentagrama.

Wiesz w tym momencie mozesz wziasc pod uwage nawet model pentagrama 80 bo jest identycznych rozmiarów jak zalman a tanszy :stuck_out_tongue:

No ciut większy :wink:

Ale chciałbym zainwestować jak już w coś porządnego… Co będzie służyło… Dlatego tyle pytań :o

squeet : Sonic Tower, albo ninja :> sporo kasy ale z opinii wygląda na porządny :wink:

I jeszcze do poczytania:

TU

TU

TU

Recenzja

Ja bym sie zdecydowal na tego Zalman CNPS 7000B-Cu

Masz kasę to bierz - warto moim zdaniem.

Kupiłem, zamontowałem… I temperatura została jaka była :expressionless: Everest pokazuje 47-48 stopni…

Nie wiem czemu…

Mało tego. Smarowałem pastą Arctic Silver 5. Gdy zmieniłem na pastę dołączoną do zestawu, temperatura spadła o 2 stopnie. Anomalie…

Wziąłem miernik, zmierzyłem temperaturę jak najbliżej CPU i miernik wyrzucił… 38 stopni :o

Nie rozumiem już nic :?

  1. Czemu temperatury się nie różnią? Samo to, że ten cooler jest miedziany powinno zbić temperaturę… Dodam, że przy max. obrotach jest zimniejszy od tamtego.

  2. Czemu AS5 tak zadziałała. Czy gość na allegro mógł sprzedać stary towar? Słyszałem, że ta pasta musi się “rozgrzać”…

  3. :frowning:

1.Może czujnik na płycie uszkodzony , więc nie ma co sie przejmowąć

2.Pasta potrzebuje troche czasu ponad 100 godzin przynajmniej, poźniej powinna jeszcze spaść bywa różnie ok 2C :mrgreen:

  1. :?

Ale żeby pasta dołączona do zestawu działała lepiej od AS5… :hmmm:

Odinstalowałem Everest… Denerwował mnie :frowning:

tak, AS5 nie zbija temp. odrazu :slight_smile: ok. 2-3dni i zaczyna dobrze dzialac :slight_smile:

pozatym zobacz w taki sposob, iz odpal gre wymagajaca, w tle programik od temp. i jak procek sie rozgrzeje, to zobacz jak szybko zostanie schlodzony :slight_smile:

Ok, zrobię ten test w wolnej chwili…

Ale odczyt z Everesta jest chyba przekłamany… Na mierniku mam o 10 stopni mniej… Trochę to deprymuje, ale cóż… Takie życie…