Cooler nie pasuje co mam zrobic ? prosze o pomoc!

Witam. Kupilem cooler jakis za 39 zł ale niestety nie pasuje do mojej karty graficznej… mam gf 6600 GT a to co kupilem to jakis mały badziew… niewiem moglem wiatraczki wymienic ale po pierwsze niewiem czy to cos pomoze a po drugie niechcial sie zdemontowac ten badziew tani.

Co moge zrobic jeszcze żeby ściszysz? bo karta graficzna tak mi “szumi” niewiem czy to wam też szumi czy jest cichutkie… bo akurat u mojej siostry ma slabego kompa fakt ale jest cichutkie jak mysz koscielna.

Co moge zrobic zeby dzialalo? ew. myslalem zeby wymienic na jakąś orginalną ten wentylator do karty…

Prosze o odp

Pozdrawiam

łomem go :wink:

olej małe wentyle na kartach, zapomntuj tuż pod karta jakeis 80x80, puścisz na 5V, bedzie smigał ~1200rpm, prawie nieslyszalny :slight_smile:

Spróbuj, napewno coś pomoże.

Podaj producenta karty, oddaj to co kupiłeś i kup chłodzenie pasujące do Twojej grafy.

hehe

hmm mozna jaśniej? mam dziurki jakies zrobic czy gdzies to przykleić czy co?

no wlasnie nie moge tego badziewia odkrecic za holere :confused:

moja karta gf 6600 GT

chłodzenie czyli? mozesz podać jakis link z allegro albo cos?

W tym sklepie co bylem pytalem sie nawet dziwilem ze daje mi coolera do karty gf 4mx i 3 ale powiedzial że powinno pasowac :]

Jezeli mam cos kupic czy cos to proszę o jakiegos linka przykladowego :slight_smile:

sorki ale ciemny jestem w tych sprawach

Dziekuje za odp i pozdrawiam

edit;

http://www.allegro.pl/item171461368_gig … iecy_.html

ja mam taką karte grafiki a ten caly cooler co kupilem zastepuje tylko caly wiatraczek (ten wiatraczek w srodku tej obudowy na karcie tam gdzie jest 8x )

ma jeszcze tylko jakies podstawki ten moj cooler…

Prosze o odp … na co mam wymienic

jezeli chodzi o wymiane “coolera” czyli radiatora z wentylatorem, to ten oryginalny jest prawdopodobnie klejony i dodatkowo zamocowany plastikowymi kolkami (tak przynajmniej to przedstawia sie na zdjeciach z linki) - zeby “zdjac” taki cooler trzeba sie troche pogimnastykowac i NIE JEST TO ZABAWA - mozna uszkodzic karte, wiecej, jezeli masz zamiar faktycznie sciagnac ten oryginalny cooler to jego miejsce bedziesz musial (najprawdopodobniej) przykleic nowy

zeby przykleic nowy, to trzeba byc pewnym ze bez pomocy plasikowych kolkow on nie “spadnie” z rdzenia GPU, potrzebny tez bedzie odpowiedni klej termoprzewodzacy

jezeli chcesz wymienic tylko wentylator to sprawdz jaki tam masz oryginalny, jakie ma rozmiary, jak jest mocowany (czy mozna go odkrecic czy tylko zerwac, ile srub mocujacych , jak rozstawione) i wtedy dobierz zamiennik