Cooler piszczy

(creatchris) #1

Witam, mam taki problem: Cooler procesora piszczy, zarówno w idle jak i w obciążeniu. Niezależnie jakie temp wentylatora ustawie czy to przez bios czy przez program Asrock extreme tuning utility, cały czas słychać piszczenie, czasem głośniej czasem ciszej. Pisk ustaje dopiero, kiedy wentylator CPU jest ustawiony na najwyższy bieg. Kiedy zatrzymałem wentyl coolera na kilka sekund ręką to dźwięk ustał. Na żadnym forum nie mogłem znaleźć rozwiązania. Sprzęt :

Asrock H61iCafe

i3 2120

gtx 560 Twin Frozr 2

4gb ram GoodRam

Chieftec 500W GPA-500S8

SilentiumPc Brutus 410 Pure Black

A Cooler procesora to: http://www.komputronik.pl/product/170431/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Titan_wentylator_CPU_INTEL_1155-1156.html

Jakieś pomysły, jak rozwiązać problem?

(mrFreeze) #2

Kupić nowy :slight_smile: spróbuj posmarować łożysko kropką oleju pod naklejką na tym wentylatorze.

(system) #3

…ale użyj oleju samochodowego, silnikowego. Przypadkiem nie jadalnego, bo za kilka tygodni wentylator się “zaklei” na amen i stanie w miejscu! I stanie się cisza! Groźna cisza!

(Ja$) #4

… nie polecam też wazelinowej oliwy do maszyn, używanej do smarowania maszyn do szycia jest za rzadka i w związku z tym daje krótko trwały efekt. Olej samochodowy silnikowy jest jak najbardziej ok.